Mükemmel Saçlar İçin Denemeniz Gerekenler

Bayanlar için kusursuz bir görünüme sahip olmak cilt güzelliği kadar pırıl pırıl saçlara da sahip olmayı gerektiriyor. Bir kadını güzel gösteren en değerli hazinesi saçlarıdır. Saçlar zaman içerisinde birçok faktörden dolayı yıpranabilmektedir. Saçlarınızın zamana gösterdiği olumsuz etkileri gidermek ve mükemmel saçlara sahip olmak için denemeniz gereken önerilerimiz var.

  • Eğer saçlarınıza acil bir güzellik katmanız gerekiyorsa saçlarınıza silikon bazlı serum ve saç tipinize uygun bir maske uygulayarak 15 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saçlarınıza bu iki ürünün karışımı ile uygulayacağınız maske sayesinde muhteşem bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • Saçlarınızın güzelliğini kaybetmesini istemiyorsanız fazla ısıdan korumanız gerekiyor. Özellikle saç kurutma makinenizin ısısını en düşük ayarda kullanmanızı tavsiye ederiz. Saçlarınıza düzleştirici ve maşa uyguluyorsanız sizlere önerimiz bu işlemi 1 gün aralıklarla uygulamanızdır.
  • Saç şampuanınızı sık sık değiştirmeye özen gösterin. Sizlere tavsiyemiz saç tipinize uygun 2 şampuan ve saç kremi seçmeniz, 2 haftada bir de değişim yaparak kullanmanızdır. Bu sayede saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Saç sağlığınıza özen gösteriyorsanız mutlaka saçlarınızı soğuk su ile yıkamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Soğuk su saç sağlığınız için olumlu etkiler yaratarak saçlarınıza canlılık katacaktır.
  • Eğer saçlarınızın canlı ve sağlıklı olmasını istiyorsanız saçlarınızdaki yıpranmayı önlemek için her altı ya da sekiz ayda bir saç uçlarınızı kestirmelisiniz.
  • Saçlarınıza sürekli ısı işlemi uyguluyorsanız ısı koruyucu saç spreyleri kullanabilirsiniz.
  • Saçlarınızın yıprandığını ve eski sağlığını kaybettiğini düşünüyorsanız saç diplerinize zeytinyağı ile masaj uygulayın ve saçlarınızı bone ya da havlu ile sarın. 1 saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
  • Saçlarınızın daha sağlıklı olmasını istiyorsanız her gece uyumadan önce fırçalayın. Bu sayede saç derinizdeki kan dolaşımı hızlanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here