Modern Tesettür Lohusa Setleri Nasıl Hazırlanır

Lohusalık sepeti bebeğin cinsiyeti dikkate alınarak hazırlanmalıdır. Genel doğum sonrası alışveriş sepeti kavram açısından  kız bebek pembe ise erkek açık mavidir. Bu sepeti için üst kulplu büyük bir dokuma hasır sepet seçebilirsiniz. Sepeti süslemek için lütfen istediğiniz renkte bir kurdele ve aynı renkte bir tül ile süsleyin ve ardından sepetin dışını tül ile sarın. Kurdeleyi sepetin sapına  sarın, kurdelenin uçlarını yay şeklinde bağlayın. Sepet içerisine şerit ve tül ile aynı renkte pamuklu ve ince bir kumaş yerleştirerek sepete konulmasını engelleyebilirsiniz.

En Kaliteli Tesettür Lohusa Setleri

Anneye ait kişisel bakım ürünlerini lohusa sepetine koymak gerekir. Sepetin altına ıslak mendil, emzirme malzemeleri ve iç çamaşırı gibi eşyaları yerleştirin. Daha sonra anne için açık renkli pijama, saten pijama ve tesettürlü lohusa pijama takımları eklenmelidir. Tesettürlü anneler için doğumdan sonra takılabilen başörtüsü hipnotikleri her zaman rahat olmalıdır. Doğum sonrası pijama ile daha rahat olduğunuzu düşünüyorsanız, doğum sonrası kadınlar için özel olarak tasarlanmış renkli bir pijama takımı giyebilirsiniz. Doğum sonrası dönemde pijama giymenin birçok yararı vardır. Doğum odası çok soğuk olduğu için doğumdan sonraki ilk birkaç saat içinde üşüyebilirsiniz.

Doğumdan sonraki ilk birkaç saat içinde pijama takımının içindeki yazlık veya kışlık pijamaları giyerek çok rahat hissedebilirsiniz. Tesettürlü lohusa gecelik lohusa dönemini örten kıyafetlerdir. Bebeğinizin cinsiyetine göre pembe veya mavi pijamalar ile kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra görsel olarak hoş bir çift terlik. Anne hastanede veya evde rahatça yürüyebilir, terlik çantasına koyup alışveriş sepetine ekleyebilir. İç çamaşırı anne ve bebekler için çok önemlidir. Alışveriş sepetine birkaç bebek iç çamaşırı ekleyin ve gerisini bebek çantasına koyun. Özellikle anneler için emzirme sporcuları sepete eklenmelidir. Sepete bol miktarda pamuklu bez ve ince tayt, bel bandı ve pijama eklemeniz gerekir.

Modern Tesettür Lohusa Takıları Nasıl Olmalıdır?

Hamilelikte doğum yaptığınızda girdiğiniz doğum sonrası dönem yeni bir dönemdir. Doğum sonrası dönemde, duygularınız çok güçlü ve psikolojik olarak hassas olduğunda, lütfen anneliğin tadını çıkarın. Doğum sonrası dönemde, çeşitli doğum sonrası aksesuarların yardımıyla eğlenebilir ve süsleyebilirsiniz. Saçınızı düzeltmek ve kendinizi mutlu hissettirmek için tesettür pudra giysilere uygun doğum sonrası aksesuarları kullanabilirsiniz. Türbanlı bir anne olduğunuz için saçınıza kabarık bir baş koyarak ziyaretçileri karşılayabilirsiniz.

Şifon tasarıma sahip kabarık şal sayesinde kabarık taç, şalın altında da görülebiliyor. Lohusalıktan sonra pijamalarınıza renk katmak için hamile tacı olan bir peçe ekleyebilirsiniz. Ayrıca bebeğiniz için satın almak istediğiniz lohusalık tacı ile aynı model bebek saç bandını kullanabilirsiniz. İnci veya çiçeklerden yapılan lohusalık tacı size farklı bir hava katar. Ayrıca pijamalarınızın veya pijamalarınızın rengine uygun bir puerperium kemer de kullanabilirsiniz. Kemeri giysiye bağlayarak farklı stiller yaratabilirsiniz.

Modern Tesettür İçin Taç Kullanımı ve Yapımı Nasıl Olmalıdır?

Tercihe göre şalınızın üzerine lohusa tacı takmak isteyenler kadınlar bunun için taç ve terlikli takımları tercih ettiğini görebilirsiniz. Kabarık terlik tarzı tacı birleştirebilirsiniz. Böylelikle lohusa döneminde üşütme olasılığı ortadan kalkar. Kadınlar bu süreçte çok hassas oldukları için soğuğa maruz kalmamalı, sağlıklarına daha çok dikkat etmelidir. En sık kullanılan malzemelere baktığımızda, kurdeleler için en yaygın kullanılan malzeme olan ribonların bu aşamada özellikle popüler olduğunu gözlemlenmektedir. Şerit üzerindeki kabarıklık tacı incelendiğinde, işlemin keçe kron yapımına göre daha kolay tamamlandığı görülmektedir.

Tesettür Lohusa Kıyafetlerine Uygun Aksesuarlar

Taç ve terlik imalat sürecinde özellikle süs olarak kurdelelerin tercih edildiği görülmektedir. Bu sayede kendi benzersiz tacınıza ve terliklerinize kolayca sahip olabilir veya kendiniz de yaptırabilirsiniz. Doğum sonrası bir taç kullanmak ve tacın size özel olmasını istiyorsanız, kendi tacınızı da yapmayı tercih edebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz puerperal taca sahip olmak için bir taç yapma yoluna çıkmalısınız. Doğum sonrası kuron malzemeleri satın alarak hayalinizdeki taç için gerekli malzemeleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada sizlere farklı modeller için en uygun kuron malzemelerini göstereceğiz. Bu malzemeler arasından en uygun malzemeyi seçip kendinize özel bir taç yapma imkânına sahip olabilirsiniz. Doğum sonrası bahsi geçen modellerini kontrol ederek, kullanımınızı tamamlamak için bu modellerde kullanılan malzemeleri görüntüleyebilirsiniz.

Tesettür Lohusa Kıyafeti Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tesettür lohusa yaşadığı doğum sonrası dönemde bebeğin kucağınızda olduğu dönemde giyim dâhil her şeye dikkat etmelisiniz. Pijama veya pijama takımları tercih etmelisiniz. Bu, çocuğunuz doğduktan hemen sonra giyeceğiniz tesettürlü postpartum kıyafetlerden biridir. Normal doğum veya sezaryen doğumunuz olsun, pijama  giymelisiniz, bu pijamalar aktivitelerinize veya sizi engellemeyecektir. Lohusa annenin bebeğini emzirmesinde kolaylık sağlaması adına tasarlanmış  pijamalar genellikle ön kısımda düğmeli bulunmaktadır. Bebeğinizi rahatlıkla emzirebilmeniz için bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Terletmeyen ve vücudunuzu sarmayan pijamalar giyerek kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Özellikle pamuklu kumaşlarla tasarlanan pijamalar nefes alabilmeleri nedeniyle kullanışlı ürünlerdir. Genç anne adayları pijamaların yanı sıra genellikle lohusa örtme tarzlarından biri olan sabahlık modellerini tercih etmektedir. Tesettürlü ince pijama modelleri arasından tam boy pijama modeli tercih edebilirsiniz. Yaz mevsimindeyse dirsekte biten kısa kollu pijamaları tercih edebilirsiniz. Sabahlıklar, doğum sonrası dönemde çok kullanışlı kıyafet türlerinden biridir. Sabahlıklar küçük adımlarla yürümek için çok uygundur, doktorunuz doğumdan hemen sonra giymenizi tavsiye eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here