Kuru Saçlar İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kuru saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırmak ister misiniz?

 

Saç bakımı kadınlar için oldukça önemli olmakla birlikte saç tiplerine göre de değişiklik göstermektedir. Birçok kadın yağlı saçlardan şikayetçi olurken, birçoğu ise saçlarının kuruluğuna çözüm aramaktadır. Bu yazımızda sizlere kuru saçlar için bitkisel tedavi yöntemleri sunacağız;

  • Zeytinyağı ile bitkisel çözüm: Zeytinyağının saçlar üzerindeki etkisini bilmeyen yoktur. Ayrıca zeytinyağı ile bitkisel saç bakımı evinizde kolayca uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerden biridir. Zeytinyağı maskesi için yarım çay bardağı zeytinyağı ile 1 yumurta sarısını karışım haline getirerek saçlarınıza masaj yaparak sürün. Yaklaşık olarak 1 saat beklemeniz yeterli olacaktır. Ardından saç tipinize uygun bir şampuan seçimi ile saçlarınızı maskeden arındırabilirsiniz. Bu maske sayesinde saçlarınız daha parlak görünecek ve ihtiyaç duyduğu nemi kazanacaktır.
  • Sirke ile bitkisel çözüm: Kuru saçlara bakım yapmak için güzellik merkezlerinde vakit harcamanıza gerek yok. Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz en iyi bitkisel yöntemlerden birisi de sirkedir. Saçlarınıza yeterli olacak kadar sirke, zeytinyağı ve yumurta sarısını maske haline getirerek kısa sürede bitkisel bakım uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın eskisinden daha canlı ve parlak bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.
  • Saç kremi ile çözüm: Saçlar için genellikle sadece şampuan kullanmayı tercih eden bayanlara önerimiz saç kremlerinden faydalanmalıdır. Dilerseniz kuru saçlar için satılan saç kremlerini tercih edebilir, dilerseniz de evinizde bitkisel saç kremleri hazırlayarak saçlarınızın kırılmasını ve yıpranmasını önleyebilirsiniz.

Kuru saçlar için bitkisel bakım son derece önemlidir. Ancak sizlere bitkisel bakım dışında birkaç ufak önerimiz de olacak. İlk olarak saçlarınız için yumuşak uçlu bir fırça kullanmanızı öneririz. Saçlarınızı çok fazla ısı ile temas ettirmemenizi de tavsiye ederiz. Çünkü sürekli düzleştirilen ya da föne maruz kalan kuru saçlarda kırılma ve yıpranma daha fazla olacaktır. Ayrıca kuru saçlar için satılan saç spreyleri ile de saçlarınıza bakım uygulayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here