Kuru cilt için ne yapılmalı

Cildin kuru olması bayanlar için dikkate değer bir güzellik sorunudur diyebiliriz. Önlem alınmadığı takdirde ilerisi için cilte dökülmeler görülebilir. El, ayak ve en önemlisi de yüz ciltlerindeki kuruluk ilerleyen zamanlarda cilt hastalıkların habercisi olmakla beraber önlem alınmadığı takdirde daha da kötü sonuçlar doğurabilir.

Cilt bakımında en önemli faktör doğallıktır. Kuru ciltlerin özellikle doğal ürünler ve doğal maskeler de kullanması çok önemlidir. Cildinize hasar verecek kimyasal ürünleri kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir.

Ürünü kullanmadan önce kimyasal içerikli olup olmadığına bakınız. İş sadece cildinize bakım yapmakla bitmiyor. Bunun dışında ceviz, fındık ve benzeri yağlı ürünleri yeteri kadar tüketirseniz eğer, cildinizdeki yağ oranını dengelemiş olursunuz. Güneş ışınlarına maruz kalmak da cildinizin hasar görmesine neden olur.

Doktorunuzun tavsiye edebileceği güneş kremi kullanmanızda fayda var. Güneş kremi kullanmadan önce cilt testi yaptırıp cildinize kaç faktör uygun onu öğrenmenizi tavsiye edebiliriz. Sigara kullanımı ya da dumanına maruz kalmak da cildinizi kötü yönde etkiler. Cildin kurumasının en önemli nedenlerinden biri de yeteri kadar su tüketmemektir. Her gün en az 2 litre su içmek cildi hem nemlendirir hem de sağlıklı görünmesini sağlar.

Kısaca söylemek gerekirse bu bilgiler doğrultusunda hareket ederek cildinize en uygun olanı doğru bir şekilde uygulayıp bu sayede olumlu sonuçlara varmaktır. Emin olun düzenli bir şekilde yaptığınız zaman cildinizde olan değişikliği fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here