Küçük Yatak Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Yatak odası evinizde tamamen kendi zevkinize özel olarak dekore edebileceğiniz bir alandır. Genel olarak sizin dışınızda pek ziyaretçi almayan bu odayı kendi kişisel zevkinize ve alanın genişliğine uygun olarak dizayn edebilirsiniz. Fakat küçük bir yatak odasına sahipseniz ve bunu dert ediyorsanız yazımız tam size göre. Küçük  yatak odaları için dekorasyon fikirleri ile sizleri bu dertten kurtaracağız. İşte harika fikirler;

  • Sizlere ilk olarak küçük yatak odaları için fazla eşya kullanımından kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. En önemli ihtiyaçlarınızı karşılayacak mobilyalar ile dekorasyon oluşturmanızda fayda var. Çünkü ne kadar fazla eşya kullanırsanız odanız o kadar dar bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca çok amaçlı kullanıma sahip mobilya tercih etmeyi de ihmal etmeyin.
  • Küçük bir yatak odası dekorasyonunda açık renkler kullanılması alanı daha geniş gösterecek ve ferahlatıcı bir etki yaratacaktır. Eğer duvar kağıdı kullanmayı düşünüyorsanız tek bir duvarı kaplayın. Diğer duvarları sade ve açık bir renk tonuyla boyayarak hem daha şık bir tasarım hem de farklı bir dizayn oluşturabilirsiniz.
  • Eğer yatak odanızda beyaz dışında bir renk kullanmayı düşünüyorsanız duvar ve tavanı aynı renk tonuna boyayın. Bu sayede mekanı hem daha geniş gösterebilir, hem de ferahlatıcı bir etki yaratabilirsiniz.
  • Küçük yatak odası dekorasyonunda fazla yer kaplayacak eşyalardan uzak durmalı gardırobunuzda boydan boya geniş bir ayna kullanılan seçeneklere yer vermelisiniz. Çünkü büyük aynalar odanızın daha geniş algılanmasını sağlayacaktır.
  • Yatağınızın ayak kısmına koyacağınız puf ya da koltuğun çekmeceli olan modellerini tercih ederek fazla eşyalarınızı buralara yerleştirebilir, dağınıklığı ve kalabalığı önleyebilirsiniz.
  • Eğer küçük bir yatak odası dekore ediyorsanız perde ve yatak örtünüzün aynı renk olmasına özen gösterin. Ayrıca renk tercihi olarak pudra, pastel pembe, açık mavi ve açık mor gibi tonları da tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here