Küçük Salon Dekorasyon Önerileri

Küçük salonunuzu dekore ederken fikirlere ihtiyacınız var mı? Sizlere sunduğumuz küçük salon dekorasyon önerileri ile mükemmel salonlar yaratabilirsiniz.

 

Ev dekorasyonu tamamen kişilerin zevkine ve dekore edilecek alanın genişliğine bağlıdır. Fakat küçük alanların dekorasyonu hem özen gerektiren hem de zorlu bir iştir. Mobilya seçimi, aksesuar seçimi ve perde seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Doğru dekorasyon fikirleri kullanıldığında küçük alanları daha geniş göstermek ve geniş yaşam alanları oluşturmak mümkündür. Sizlere küçük salon dekorasyon önerileri sunarak bu konuda fikirlerimizi paylaşacağız.

  • Küçük salon dekore edilirken alanı daraltacak büyük mobilyalar ve aksesuarlar kesinlikle tercihler arasından silinmelidir. Geniş bir alan yaratmak için üçlü koltuk ve bir adet tekli koltuk hem şık bir kombinasyon oluşturacak hem de daha yeniş yaşam alanları oluşturacaktır.
  • Salonu daha geniş göstermek için renk seçimine önem vermelisiniz. Özellikle açık tonlar ve pastel tonlar salonunuzu daha büyük bir görünüme kavuşturacaktır. Önemli olan renk tonları arasındaki geçişi doğru seçmektir. Evinizi doğal bir görünüme kavuşturmak isterseniz beyaz, mavi, yeşil ve toprak tonlarını tercih edebilirsiniz.
  • Dar ve küçük bir salon dekore ederken ışığı yansıtmak amacıyla cam ya da ayna aksesuarlar seçebilirsiniz. Cam sehpalar size bu konuda önerebileceğiniz en iyi fikirdir. Dilerseniz duvarı boydan boya kaplayan şık ve dekoratif bir ayna seçimi de yapabilirsiniz.
  • Ufak alanlarda fazla eşya kullanımı alanın daha da daralmasına neden olacaktır. Ortalıktaki fazla eşyaları saklayabileceğiniz mobilya tercihler yaparsanız iyi olacaktır. Çekmeceli koltuk takımları, çekmeceli sehpalar size önerebileceğimiz fikirler arasında. Bu sayede ortalıktaki fazla eşyalarınızı saklama şansınız olacaktır.
  • Küçük salon dekorasyon önerileri arasında sizlere son olarak halı seçimi ve perde seçimi için öneriler sunalım. Halı seçiminizde açık renkler tercih edebilirsiniz. Büyük desenlere sahip halıları kullanmaktan kaçının. Perde seçiminde ise uzun tül perdeler salonunuzun daha geniş görünmesini sağlayacak en güzel fikirdir. Renk olarak beyaz ya da mobilyalarınızla uyumlu kombinler yaratabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here