Kredi Notu Sorgulama

kredi notu

Kredi notu şahısların bankalar ile olan etkileşimleri için son derece önem kazanan bir etken olmayı başarmıştır. Kredi notu sorgulama işlemleri KKB altyapısını kullanan findeks sitesi ile mümkün olmakla beraber, bankalardan ve sms yolu ile öğrenmek de mümkün. Sms ile kredi notu sorgulama işlemleri ücrete tabi iken, bankalarda bulunan kredi risk raporuna bakmak ise ücretsizdir. Kredi risk raporu ile kredi notu aynı sonucu verecektir yani değişen hiçbir şey yoktur.

Kredi Notu Sorgulama bireyler için oldukça önemli olduğunu belirtmiştik. Zira bir kredi veya kredi kartı başvurularında kredi notunuzun ortalamanın altında kalması (900 puan) sizlerin bankalara başvurduğunuz tüm ürünlerin olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Düşünün ki 5.000 TL kredi başvurusu yapılması dahilinde bile yine kredi sonucunuz olumsuz olacaktır. Çünkü bankanın gözünde sizler değersiz bir müşteri sıfatına dönmüş olacaksınız. Bankalar 2016 yılı dahilinde sadece TC numaranızı girerek sorgulama yaptığında adınıza kayıtlı tüm bilgileri kendi ekranlarda görecek ve bakış açılarını bu nota bağlı olarak vereceklerdir.

Kredi notu düşük olanların kredi almaları oldukça zordur. Ancak bu demek değildir ki kredi notu az olanlara kredi çıkmayacak ! Zira bazı bankalar kredi notuna göre kararlarını vermelerine rağmen bazı istisnai durumlarda şahısların kefil isteme durumlarına göre, kredi başvurularını onaylamaktadır. Örnek vermek gerekiyorsa kredi notu az olanların ev kredisi başvurularında bankalar şahısın ev ipoteğine karşılık kredi onayı verebiliyor. Buna karşın bazı bankalarda kredi notu düşük olanlardan kefil getirmesi sonrasında yeniden kredi değerlendirmesi yaparak, o şahısın kredisini onaylamaktadır.

kredi notu
kredi notu

2016 banka kredisi faiz oranları düşecek mi ? Bu sorunun yanıtını mart 2016 tarihinde merkez bankasının faizleri indirmesi sonrasında gerçekleşmesi bekleniyor. Yani faizler düşebilir bu aylarda. Ev kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi faiz oranları ağustos 2016 tarihlerinde en dibe yaklaşması bekleniyor. Her ne kadar gecelik faizler sabit dursa da ekonomi olarak ülkemizde faizlerin düşmesini hemen her kesim beklemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here