Kötüye Giden İlişki Nasıl Düzeltilir

Sevdiğiniz kişiyle sürekli tartışmaktaysanız yorulmuş hissedebilirsiniz. İlişkinize bir şansa daha vermek istiyorsanız kötü giden ilişkinizi düzeltin.

Her ilişkide bazen sorunlar ortaya çıkabilir. Sıkça tartışıyorsanız ve doğru iletişimi kuramıyorsanız artık bir şeyler yapmanın vakti gelmiş demektir. Biraz çaba harcamanız gerekecek ama kötü giden ilişkinizi düzeltin ki eski mutluluğunuza ve anılarınıza geri dönüş yapabilesiniz.

Kötü giden bir ilişkiyi istediğiniz doğrultusunda düzeltebilirsiniz. Bunun için ilk önce problemi belirlemeniz gerekecek. Yani ilişkinizin neden kötüye gittiğini anlamanız gerekir. Biraz geriye bakın ve ilişkide neler yaşandı ve sorun nereden çıktı anlamaya ve keşfetmeye çalışın.

İyi giden bir ilişki için birbirinize zaman ayırmalısınız. Yani bunu yapmamız olduğunuz için sorun çıkmış olabilir. Kötü giden ilişkinizi düzeltmek için birbirinize daha çok zaman ayırın. Kişilerin ne kadar yoğun olduğunun bir bahanesi olmaz. Çünkü geçen zamanı geri getiremezsiniz. Bunu her zaman birbirinize hatırlatın ve birkaç saat kaliteli zaman geçirmeye çalışın.

Kötüye Giden İlişki Nasıl Düzelir

İkinizin de ilgisini çekecek bir hobi edinerek tahmin etmediğinizden daha fazla yakınlık kurabilirsiniz. Birlikte dil öğrenebilir, dans kursuna ya da spora başlayabilirsiniz. Bu şekilde sorunlarınızı konuşarak halletmenin yollarını da keşfedersiniz.

Kendinize ve sevdiğiniz kişiye biraz zaman ayırarak bir maceraya atılabilirsiniz. İş yerinizden izin alın ve bir yolculuğa çıkın. Tek başınıza cesaret edemeyeceğiniz aktiviteleri onunla birlikte yapın. Aklına gelen heyecanlı bir şey varsa hemen not alın ve partnerizi bu maceraya sürüklemeye hazır olun.

İlişkinizden sıkıldıysanız da kavga etmenize gerek yoktur. Artık paylaşacak bir şeyiniz kalmadığını düşünüyorsanız kendinize bir liste hazırlayın. Sevdiğiniz kişiyle yapmak istediğiniz ama yapamadıklarınızın listesi. Vakit olmadığı için yapamadığınız ya da cesaret edemediğiniz her şeyi listeleyin. Listenin hepsini yapmasanız bile bazı şeyleri partnerinizle yapmak ilişkinizi yoluna koyacaktır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)