Kışın Saç Bakımı

Kış aylarında saçlarımız soğuğa, rüzgara, yağmura maruz kaldığı için normal zamanlardan daha fazla yıpranıyor. Bu nedenle bu aylarda saçlarımıza normalinden daha fazla özen göstermemiz gerekiyor. Bu yüzden sizler için kışın saç bakımı nasıl yapmalıyız bunun üzerine bazı öneriler hazırladık.

  • Soğuk hava saçları kuruttuğu için böyle günlerde saçların neme daha fazla ihtiyacı vardır. Bunu sağlamanın en temel yolu  saçları her gün yıkamamaktan geçiyor. Çünkü her gün yıkanan saçlar nem dengesini kaybediyor ve daha hızlı kuruyor.
  • Saçlarınızı yıkadığınızda ise saç kremi kullanmaya dikkat edin.  Saç kremi kullanmak istemiyorsanız evde kendiniz doğal yağlardan oluşan kremler hazırlayabilirsiniz.
  • Eğer cansız ve mat saçlara sahipseniz o zaman dikkat etmenin yanında bazı bakım maskeleri de uygulamanız gerekir. Çünkü cansız saçlar bu mevsimlerde daha fazla zarar görürler.

Sirkeli Maske

Saçlarınızı yıkamadan önce bir fincan sirkeyi ya da limon suyunu yanınızda bulundurun. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra sirkeyle veya limon suyuyla birkaç dakika masaj yapın. Sonra iyice durulayın. Bu şekilde saçlarınızdaki tüm kirler gidecek ve daha canlı saçlara sahip olacaksınız. Bu maskeyi iki haftada bir uygulayabilirsiniz.

 

Zeytinyağlı Maske

2  yumurta ve 5 kaşık zeytinyağını karıştırın. Saçlarınıza masaj yaparak sürün. Her yerine değmesine dikkat edin. Bone takarak yaklaşık 15 dakika bekleyin. Sonrasında bol suyla saçlarınızı durulayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here