Kışın Alınan Kiloları Geri Verme Yöntemleri

Kışın Alınan Kiloları Geri Verme Yöntemleri

Yoğun bir kış temposunun ardından 3 aylık yaz tatilinin ardından artık yavaş yavaş kış mevsimine girmeye başladık. Bu yüzden de tatil boyunca alınan kiloları geri vermeye çalışmak için çabalayan yüzlerce kişi var. Biz de size bu yöntemler hakkında bilgi vermeye karar aldık. En etkili yöntemleri sizler için bilgiler alarak yayınladık.

Tatilde Alınan Kiloları Geri Verme Yöntemleri

  • Yediklerinizi Not Alın

Yaz tatili artık sona eriyor. Bir an önce de; yaz boyunca aldığınız kiloları vererek 9 aylık kış dönemine sağlıklı bir şekilde girmeniz lazım. Bunun için her gün ve hatta her saat temiz bir not defterini kullanarak yediğiniz her yiyeceği, içeceği yazmaya başlayın.

  • O Yiyecekleri Tüketmeye Son Verin

Yaz tatilinde sevdiğiniz bir akrabanızın yazlığına, evine giderek ya da otelde tatilinizi geçirdiğinizde unlu yiyecekler, karbonhidratlı yiyecekler ve yağlı gıdaları fazla tüketirsiniz. Eğer kış dönemine girerken bu yiyecekleri tüketmeye son verirseniz; kilo vermeye başlayacaksınız. Yemek düzeniniz değiştiğinde hiçbir zorluk yaşamayacağınıza emin olunuz.

  • Öğün Çeşitliliği Yapmayın

Yaz mevsimi sona ererken kış mevsimine girerken artık öğün çeşitliliğine dikkat etmeniz gerekiyor. Ne kadar öğün çeşitliliği fazla yapılırsa; daha fazla kalori ve karbonhidrat almanız kaçınılmaz olacaktır. Diyete başladığınız özellikle ilk 2 hafta; sabah, öğlen ve akşam öğünlerinde tek çeşit yemek ve sadece dilimli bir ekmek yemenizi tavsiye ediyoruz.

NOT: Bu yazıdaki öneriler sadece doktor kontrolünde yapılmalıdır.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)