Kısa Sürede Kilo Vermenin Yolları Nelerdir?

Fazla kilolarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? O halde kısa sürede sağlıklı kilo vermenin sırlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Birçok kişinin başı kilolarıyla dertte. Özellikle farkında olmadan alınan kiloların birden rahatsızlık vermesi nasıl kilo verebilirim derdine düşülmesine neden oluyor. Fazla kilolarından rahatsız olan kişiler genelde kalıcı kilo vermeyi unutup kısa sürede kilo vermenin yollarını arıyor. Öncelikle şunu belirtmeliyiz kısa sürede kilo verdiren şok diyetlere ya da zayıflatıcı ürünlere aldanmayın. Bunlar işe yaramaz diyemeyiz. Elbette ki kilo vermenizi sağlayacaktır. Fakat şu bir gerçektir ki kısa sürede hızlı bir şekilde verilen kilolar daha sonra fazlasıyla geri alınmaktadır. Ayrıca bu yöntemler sizi her ne kadar tartıda zayıflamış gösterse de verdiğiniz kilo değil su kaybıdır. Sizlere kısa sürede kilo vermeniz için birkaç önerimiz var.

  • Bol bol su tüketin

Şunu unutmayın ki sağlıkla ilgili her şeyin başı sudur. Günde en az 8 bardak su içmeyi ihmal etmemeli, susamayı beklemeden sık sık su tüketmelisiniz. Eğer su tüketiminiz yetersiz olursa vücudunuzda suya ihtiyaç duyulan yeri yağlar kaplayama başlayacaktır.

  • Düzenli beslenin:

Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlamak için düzenli beslenmenize dikkat edin. Aç kalarak kilo vermeyi kesinlikle düşünmeyin. Özellikle sabah kahvaltınızı ihmal etmeyin ve mümkünse sık sık ama fazla olmayacak şekilde beslenmeye özen gösterin. Mümkün olduğunca meyve sebze ve lifli gıdaların tüketimine yönelin.

  • Bitki çaylarından faydalanın:

Çay ve kahve eminim ki alışkanlıklarınızdan biridir. Ancak hızlı bir şekilde yağlarınızdan kurtulmak ve kilo vermek istiyorsanız bitki çaylarını elinizden düşürmeyin. Özellikle limonlu yeşil çay zayıflamak için en etkili yöntemdir.

  • Egzersiz yapın:

Kısa sürede kilo vermek istiyorsanız egzersiz kaçınılmazdır. İstediğiniz kadar düzenli beslenin, istediğiniz kadar zayıflamak için tüm yolları deneyin. Eğer egzersiz yapmıyorsanız yağ yakımı imkansızdır. Günlük en az 20 dakika egzersiz yaparak yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here