Kısa Elbise Modelleri

Kısa elbise modelleri çok farklı stil ve renklerde karşımıza çıkıyor. Son dönemde görülen çeşitlilik, seçim yapmanın çok daha zorlaşmasına neden oluyor. Genel olarak kısa elbiseler için stillere bakıldığında abiye kısa elbise modelleri ve günlük kısa elbise modelleri gibi ayrımlar yapmak mümkün. Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı konular da mevcut. Vücut tipiniz nasılsa, ona göre giyinmeniz, ten renginize uygun tonlar seçmeniz, içerisinde rahat ettiğiniz modellere yönelmeniz çok önemli.

Günlük Kısa Elbise Modelleri

Günlük kısa elbise modelleri için son dönem gerçekten hem renk hem de stil açısından oldukça geniş bir yelpaze görülüyor. Güpür elbiselerden strapleze, askılı modellerden kruvaze elbise modellerine kadar değişik stilde moda olan ve karşımıza çıkan örnekleri görmek mümkün. Burada ise sizlere tavsiyemiz, ilk önceliğiniz rahatlık olsun. Abiye kısa elbiseler için belki bu kadar üzerinde durulmayabilir ancak günlük elbiselerde bu oldukça önemli.

Abiye Kısa Elbise Modelleri

Abiye kısa elbise modelleri için artık daha sıcak tonlar görebiliyoruz. Fuşya ve tonlarını örnek vermek gerekirse, ne kadar farklı tonlarda abiye modellerinin moda olduğu da anlaşılacaktır. Kesimlerde ise daha bol bir ölçü görüyoruz. Tulum abiyeler için bu durum bazen ciddi abartı halini alabiliyor. Estetik açıdan zayıf duran bu modeller, vücutta sırıtıyor, adeta. Bu nedenle çok abartılı elbiselerden de kaçınmak gerekir. Öne çıkan çok sayıda klasik renkte model de şıklığını koruyor. Bunlar;

şeklinde özetlenebilir. Kışlık ve yazlık kısa elbise modelleri ise mevsime göre değişim gösterebiliyor. Kısa elbiseler arasında çok fazla stilin moda olması ise değişen iletişim araçlarıyla beraber ortaya çıktı. Eskiden birkaç modacının ya da markanın belirlediği moda, kimsenin tekelinde değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here