Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri

Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri-1
Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri-1

Yaz aylarını tamamen geride bıraktığımız sonbaharın rüzgar esintili günlerinde sizler için yepyeni kış bahçesi dekorasyon fikirleri ile karşınızdayız. Kış aylarında bahçenizde oturup doğanın güzellikleri içerisinde ailenizle ve sevdiklerinizle sohbet etmeye ne dersiniz? Eğer müstakil bir eve sahipseniz, bir de eviniz bahçeliyse bu sizin için apayrı bir şanstır. Bu şansı değerlendirmek gerektiğini düşünüyorsanız işte size önerilerimiz;

  • Eğer modern bir kış bahçesi dekorasyonu düşünüyorsanız ahşap ya da cam kaplama sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Kış bahçenizin her tarafını camla kaplatarak doğanın güzelliklerini de izleme fırsatı bulabilirsiniz.
  • Kış bahçeniz için şık bir oturma takımı ile dekorasyon oluşturabilirsiniz. Bu bölümde misafirlerinizi ağırlamak ve hoş bir mekanda sohbet etmek soğuk kış günleri için mükemmel olacaktır.
  • Kışın bahçenizde çay keyfi yaparken yağan yağmuru ya da karı izleyebileceğiniz küçük bir banka da yer verebilirsiniz. Ahşap bir bank ve yanına yine ahşap küçük bir sehpa ile oluşturacağınız dekorasyonun kış bahçesindeki keyfi şahane olacaktır.
  • Evinizin önünde büyük bir alan varsa ve burayı kış bahçesi olarak değerlendirmeyi düşünüyorsanız yerlere puflar koyarak genişçe bir sehpayı da ortaya yerleştirebilirsiniz. Ayrıca bahçenin girişinden itibaren her yere çeşitli mumlar döşeyerek ortamı daha sıcak bir hale dönüştürebilirsiniz.
  • Kış bahçesi için dekorasyonda en önemli nokta ısı yalıtımıdır. Kış bahçenizde ısı yalıtımı sistemine mutlaka yer vermelisiniz.
  • Kış bahçesi deyince akla nedense her tarafı kapatılmış bir bahçe fikri geliyor. Ancak bahçenizi evinizin bir kenarına açık duvarlar içerisinde de oluşturabilirsiniz. Hava almak istediğinizde çıkıp oturabileceğiniz açık bir alan için kış bahçesi dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Kış bahçesi dekorasyonu önerilerimizde son olarak ise aydınlatma seçimine yer verelim. Genellikle akşamları kullanacağınız aydınlatma sistemlerinde ortama uyum ve estetiğe önem vermenizi tavsiye ederiz. Aydınlatmanın çok fazla olmamasına ve ortama loş bir hava katmasına özen gösterebilirsiniz.

Kış bahçesi dekorasyonlarına göz gezdirebilirsiniz..

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here