Kırışıklıklardan Kurtulmanın Yolları

Zaman ve stres gibi faktörler nedeniyle oluşan kırışıklıklardan kurtulmanın yolları ve pratik öneriler yazımızda.

 

Kırışıklıklar her kadının eninde sonunda karşılaşacağı problemler arasında yer almaktadır. İlerleyen yaş faktörü, dengesiz beslenme, stres ve çeşitli nedenlerden dolayı zaman içerisinde yüz bölgesinde görülen kırışıklıklar can sıkıcı olabilmektedir. Bu kırışıklıkları tamamen yok etmek mümkün olmasa da kırışıklıkları en aza indirmek ya da oluşumlarını engellemek mümkündür. Sizlere bu yazımızda kırışıklıklardan kurtulmanın yolları hakkında önerilerimiz olacak. Evde uygulayabileceğiniz bu kolay ve pratik öneriler sayesinde kırışıklıkları yok edebilir, oluşumunu önleyebilirsiniz.

  • Papatya yağı:

    Cildinizi kırışıklıklardan arındırmak ve daha pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak için papatya yağı kullanabilirsiniz. Papatya yağı özellikle göz çevresindeki kırışıklıklar ve kızarıklıklar için oldukça etkilidir. Aynı zamanda cilt hücrelerinin yenilenmesini ve daha geniş bir görünüm yaratmayı sağlar.

  • Gül yağı:

    Tam bir yaşlanma karşıtı doğal bakım ürünüdür. Ciltteki kırışıklıkların oluşumunu erken önlemede oldukça faydalıdır. Ayrıca cildi sıkılaştırmayı sağlamaktadır.

  • Jojoba yağı:

    Cildin gençleşmesi ve güzelleşmesi için kullanılan mükemmel bir etkiye sahip doğal bakım ürünleri arasında yer alır. Cildi nemlendirmede, sıkılaştırmasını sağlamada ve bu sayede kırışıklıkları azaltmada etkisi büyüktür.

Kırışıklıkları yok etmek için sadece bakım yapmak yeterli değildir. Aynı zamanda doğru beslenme ürünlerinin tüketilmesi de önemlidir. Yaşlanmayı geciktirici ve kırışıklık önleyici besin tüketimine özen gösterilmelidir. Çilek, portakal ve C vitamini tüketimi ihmal edilmemelidir. Ayrıca kırışık oluşumunu önlemenin en can alıcı noktası da yeterli miktarda su tüketimidir. Cilt sağlığı üzerindeki en büyük etki su tüketimine bağlıdır. Günde en az 1.5 litre su tüketimine özen göstermeniz gerekiyor. Sağlıklı, pürüzsüz ve canlı bir cilt için su tüketimi son derece önemlidir. Cildinizin ihtiyaç duyduğu nem miktarı günlük su tüketimi ile sağlanmalıdır. Aşırı takdirde ciltte kurumalar ve kırışıklıkların oluşumu kaçınılmazdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here