Kırışıklıklar İçin Erken Çözüm Önerileri

Bayanlar için aynaya bakmanın işkenceye dönüştüğü nedenler arasında kırışıklıklar gelir. Her bayanda zaman içerisinde bazı faktörlerin etkisi ile oluşmaya başlayan kırışıklıklar hiç istenmese de kaçınılmazdır. Ancak kırışıklıklar için erken çözüm önerileri ile oluşumlarını ertelemek mümkündür. Gülümsediğiniz göz, ağız ve burun çevresinde oluşan kırışıklıklar için erken çözüm arıyorsanız işte size öneriler;

  • Yapılan birçok bilimsel araştırma sonucu kırışıklıkların neden olan faktörlerin başında alkol, sigara, düzensiz uyku ve stresin yer aldığı kanıtlanmıştır. Eğer bu faktörlerle başınız dertteyse kırışıklıkları önlemeniz mümkün değildir.
  • Alın bölgesinde oluşan kırışıklıkları önlemek için en güzel bitkisel çözüm avokadodur. Dilerseniz tüketerek faydalanabilir, dilerseniz de maskesi ile cildinize bakım uygulayabilirsiniz.
  • Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar en çok görülen türlerdir. Bunu önlemek için 2 yeşil çay poşetini önce kaynar suda bekletin ardından da buzlukta birkaç dakika beklettikten sonra gözlerinizin üzerine koyun. Gözünüzde 15 dakika bekletmeniz kırışıklıkların toparlanmasını ve cildinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.
  • Burnunuzda ve ağız çevresinde oluşan kırışıklıkların önüne geçmek için bolca soya ürünü tüketebilir, Flavonoit içeren kremler kullanarak kırışıklıkları önleyebilirsiniz.
  • Kırışıklıkların en çok görüldüğü alanlardan birisi de üst dudak çevresidir. Buradaki kırışıklıkları yok etmek için her gün düzenli olarak zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmanız kırışıklıkları önlemek için en etkili çözümdür.
  • Boyun bölgesindeki kırışıklıklar da zaman içerisinde görülen ve hiç istenmeyen bölgelerden biridir. Bu bölgedeki kırışıklıkların önüne geçmek için günde 3 fincan yeşil çay tüketebilir, tükettiğiniz yeşil çaylar ile bu bölgeye maske uygulayabilirsiniz.

Kırışıklıklar için erken çözüm önerileri yazımızda verdiğimiz bilgiler sayesinde kırışıklıkların oluşumunu önleyebilirsiniz. Ancak en önemlisi alkol ve sigaradan uzaklaşmak, düzenli uyku ve beslenme düzeni kurmaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here