Kilo Almak İsteyenler İçin Tavsiyeler

Kilo Almak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

>Genellikle kadınlar ve erkekler arasında sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için en çok şikayet edilen konulardan birisi fazla kilolardır. Ancak bununla birlikte kilo almakta sıkıntı çeken ve vücut kitle indeksi hesaplandığında olması gereken kilonun altında olan birçok kişi bulunmaktadır. Kilo almak konusunda sıkıntı çeken kişiler, yaşam tarzlarında yapacakları belli başlı değişikliklerle kilo almaya başlayabilirler. Ancak tabii ki öncelikle bir uzmana görünmek ve kilo alamama probleminin neden yaşandığını tespit edebilmek çok daha sağlıklı olacaktır.

Kilo Alamayanlar İçin Tavsiyeler

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın kilo alamıyorsanız sizlere vereceğimiz kilo alma tavsiyeleri ile dilediğiniz kiloya ulaşabilmek artık bir hayal olmaktan çıkacak. Kilo almayı istiyorsanız, öncelikle sofradan kesinlikle tıka basa doymuş bir şekilde kalkmalısınız. Doyma sinyali, beyne aşağı yukarı 20 dakika içerisinde gittiği için bol bol yemeli ve tam olarak doymuş bir şekilde sofradan kalkmalısınız. Eğer bunu zaten yapıyorum diye düşünüyorsanız, o zaman gün içerisinde yemek yediğiniz öğün sayısını arttırabilirsiniz. Örneğin 3 öğün yemek yiyorsanız 5 ya da 6 öğün yemek yemeye başlayabilirsiniz. Kısacası kilo almak için gün içerisinde her 2 – 2,5 saatte bir yemek yemeniz  ve fazladan 500 kalori almanız gerekiyor. Ancak tabii ki kilo almayı hedefleyerek pizza, hamburger, patates kızartması gibi sağlıksız besinler tüketmemelisiniz. Sağlıklı kilo almak için mutlaka doğru besinleri tüketmelisiniz. Örneğin günde 4 bardak süt içebilir ve bol bol meyve tüketebilirsiniz.

Kilo Almak İçin Beslenme Önerileri

Kilo almak isteyenler için genellikle herkesin ilk tavsiyesi bol miktarda karbonhidrat tüketmek olmaktadır. Ancak sadece karbonhidrat ağırlıklı beslenmek sadece yağ orantılı olarak kilo almanıza neden olacaktır. Yani makarna, pirinç, ekmek gibi karbonhidrat açısından zengin besinleri bir arada tüketmeyi kilo almak için pek tercih etmemeli, karbonhidrat ve protein içeren besinleri bir arada tüketmeye özen göstermelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here