Kendi Moda Tarzınızı Yaratmaya Ne Dersiniz?

Yazımızda kendi tarzınızı yaratmaya yarayacak önemli ipuçları veriyoruz.

Moda akımları her geçen gün hızlı bir şekilde gelişiyor. Modaya uygun giyinmek ve moda stillerini örnek almak birçok kişi için uygunken birçoğu için de zor olabiliyor. Özellikle her yıl değişen modaya ayak uydurmak biraz da olsa masraf gerektiriyor. Sonuç olarak moda parçalar, moda renkler her yıl değişebiliyor. Bu yıl severek aldığınız moda trendleri arasından bir tişört seneye listelerde bile görünmeyebiliyor. Peki kendi moda tarzınızı yaratmayı hiç denediniz mi?

  • Sade olun: Sade renkler hangi moda akımına uyum sağlamaz ki. Klasik renklerden faydalanarak her yılın modasına kolayca uyum sağlayabilirsiniz. Sade bir tişört ve uygun bir pantolon kombini ile şık görünmeyi başarabilirsiniz. Önemli olan doğru kombin seçeneklerini bir araya getirmektir.
  • Aksesuar kullanın: Yılın modasına uygun tek bir aksesuar dahi kullanmanız sizi moda tarzı yaratmaya götürebilir. Bir yüzük, moda stillerine uygun bir küpe ya da sadece şık bir kolye ile modern bir görünüm yakalabilirsiniz.
  • Örgü saçlar: 2014 yılında da moda trendi haline gelen örgü saçlar sizi her ortamda çekici gösterebilir. Değişik örgü saç modelleri arasından kıyafetinize uygun tercihler yaparak şık olmayı başarabilirsiniz.
  • Doğru ayakkabı seçimi: Sportif bir giyimin altına topuklu ayakkabı giyen bayanları sokak modasında sıkça görüyoruz. Tabi böyle bir yaklaşımda amaç nedir bilemiyoruz. Eğer sportif giyiniyorsanız spor ayakkabı ya da düz ayakkabıları tercih edin. Klasik yada günlük bir giyim tarzınız varsa kıyafetinize uygun topuklu ya da sandalet tercih edebilirsiniz.
  • Abartıdan kaçının: Modayı yakalamak isterken abartarak kendinizi komik duruma düşürmeyin. Sade bir kombin yapıyorsanız takılarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Üst kısım parçası pullu ya da taşlıysa ayakkabınızı ten rengi sade bir renk olarak tamamlayabilirsiniz. Unutmayın ki fazla abartı sizi şık değil komik bir duruma düşürecektir. Eğer kıyafetleriniz sadeyse abartılı bir makyaj yapabilirsiniz. Fakat tüm kombin parçalarınız abartıya kaçıyorsa makyajınızı sade tutmanız gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here