Kapalı Teknik Burun Estetiği Operasyonu

Hastaların sık sorduğu sıkça da tartışılan bir konuda açık teknik mi yoksa kapalı teknik burun estetiği ankara daha iyidir. Açık teknik burun estetiğinde burun orta hat orta kısımdan kesi yapılır. Burada sıklıkla zig zag kesiler yapılarak operasyon gerçekleştirilir. Kapalı teknikte ise burun içinden yapılan kesilerden bu operasyon yapılmaktadır.

Genel olarak burun delikleri çok küçük olmayan hastalarda kapalı teknik daha kolay uygulanabilir. Daha öncede belirttiğimiz gibi aradaki fark sadece orta kısımdaki kesidir. Doğru yapılmış operasyonlarda ödem,şişlik vb olarak bariz fark olmayabilir. Açık, kapalı teknik operasyonların her ikisinde de dokuya saygılı olunursa ödem çok fazla farklı olmayacaktır. İyileşme açısından belirgin farklar görülmeyecektir. Hastanın durumu önemlidir. Daha önce yapılmış operasyonlar kapalı tekniği zorlaştırabilir. Ayrıca cerrahınızın tecrübeside önemlidir. Alışık olduğu, iyi sonuçları aldığı teknik en iyisidir.

İnternet,ya da diğer kaynaklardan edinilmiş bilgiler ile burun estetiği ile kesin yargılara sahip olunmamalıdır. Bu estetik de olsa bir operasyondur. Ayrıntılı ve en doğru bilgiyi dokturunuzdan almak faydanıza olacaktır

Kaynak: estetik cerrahi ankara

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here