Kahverengi Gözler İçin Makyaj Stili

Yazımıza öncelikle kahverengi gözlere sahip bayanların hayli şanslı olduğunu söyleyerek başlayabiliriz. Çünkü kahverengi gözler hemen hemen her renk makyajı çok güzel bir şekilde taşımaktadır. Siz de kahverengi gözlere sahipseniz birkaç makyaj hilesi ile gözlerinizi olduğundan daha etkileyici bakışlara kavuşturabilirsiniz. Öncelikle kahverengi gözler için en yakışan rengin kahverengi tonları ve mürdüm olduğunu belirtmek isteriz. Bu tonlarda uygulayacağınız bir makyaj gözlerinizi doğal bir güzelliğe kavuşturmakla birlikte bakışlarınızdaki çekiciliği de artıracaktır. Peki kahverengi gözler için makyaj önerileriniz nedir derseniz sizlere birkaç ufak ipucu ile gözlerinizi güzelleştirmeniz için bilgiler sunalım;

makyaj

1.Adım: Öncelikle gözünüzün tüm yüzeyine vanilya tonlarında bir far uygulayın.

2.Adım: Gözünüzün orta kısımlarına doğru mürdüm rengi bir far uygulayın.

3.Adım: Gözünüzün dış kısmından başlayacak iç kısma doğru kahverengi tonları uygulayın.

4.Adım: Gözünüzün burna doğru duran birleşim noktalarındaki vanilya rengini belirginleştirin.

5.Adım: Hafif bir rimel ile kirpiklerinizi ön plana çıkarın.

Kahverengi gözler için yapacağınız bu makyajda en dikkat etmeniz gereken nokta renk geçişleridir. Renkleri çok fazla birbiriyle karıştırmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde birbirinden farkı tonlar ortaya çıkararak amacınıza ulaşamayabilirsiniz. Vanilya, mürdüm ve kahve tonlarını doğru teknikler uygulayarak kullandığınızda gözlerinizin büyüleyici güzelliği ortaya çıkacaktır.

Kahverengi gözlerin büyüleyici güzelliğini daha da ön plana çıkarmak ve gözlerinizin en dikkat çekici nokta olmasını isterseniz göz kapaklarınızın üzerine hafif bir eyeliner uygulayabilirsiniz. Fakat çizginin ince olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca gözlerinizin bitim noktalarında eyeliner de bitmelidir. Çok fazla uzatmayın! Aksi halde farklı bir stil yaratarak amacınız değişime uğrayacaktır. Gözlerinizin ön planda olmasını ve baktığınızda etkileyici hisler yaratmasını istiyorsanız mürdüm ve kahve tonlarının şık uyumundan mutlaka faydalanmalısınız. Birkaç deneme ile sizlere önermiş olduğumuz makyaj stilini ustalıkla başarabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here