Kadınlar İçin İlk Buluşmada Söylenmemesi Gerekenler

İlk buluşmalar hem heyecan hem de panik dolu geçen sürelerdir. Heyecan nedeniyle yapabileceğiniz ufacık hatalar karşı tarafta olumsuz düşüncelere meyil verebilir. Bu nedenle ilk buluşma esnasında söylenmemesi gerekenlere dikkat etmeniz gerekiyor. Bilhassa bayanlar ilk buluşmada birçok yanlış söze imza atabilmektedir. Belki de hayatınızın erkeği karşınızda olabilir. Onu etkilemek isterken hiç kullanılmaması gereken bir sözcükle sizden uzaklaşmasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle sizlere asla kullanmamanız gereken sözlerden birkaçını belirtelim;

Kadınların İlk Buluşmada Yapmaması Gerekenler

  • İlk buluşmada karşınızdakini asla birilerine benzettiğini söylemeyin. Kıyaslanmak asla hoşuna gitmeyecektir.
  • Buluşma esnasında eğer sevgili olamazsanız arkadaş kalma gibi bir duruma yönelmeyin. Bu düşüncenizi karşıdakine belirtmekten kaçının.
  • Eğer karşınızdaki kişiyle internet üzerinde tanıştıysanız karşı karşıya geldiğinizde asla internette daha farklıydın şimdi aynı değilsin gibi cümleler kurmayın.
  • İlk buluşmada ailelerle buluşma aşamasından bahsetmeyin.
  • Yeni tanışma aşamasındasınız ve ilk buluşmanız daha şimdiden özel günlerin sohbetine kalkışmayın. Yılbaşında ne yapalım, sevgililer gününde nereye gidelim gibi cümlelerden kaçının.
  • Bugüne kadar buluştuğunuz erkeklerden olumlu ya da olumsuz olarak asla bahsetmeyin.
  • Eski ilişkileri gündeme getirip daha ilk günden sıkboğaz etmeyin. Zamanın akışı içerisinde bu konularda zaten birçok şeyi öğreneceksiniz.
  • En önemlisi de ilk buluşmada evlilik hakkında ne düşünüyorsun, ne zaman evlilik düşünüyorsun vb cümleleri kullanmaktan kesinlikle kaçının. Şunu unutmayın ki erkeklerin evlilikten korktuğu bir gerçek. İlk buluşmada evlilik kararı alacak erkek asla yok. Bu da zamana bırakmanız gereken konular arasında yer alıyor.

Arkadaş aracılığıyla, internet ortamında ya da reel yaşamda tanışmış olabileceğiniz bir erkekle ilk buluşmada sizlere sunduğumuz önerileri mutlaka dikkate almalısınız. Bunun yanı sıra ilk buluşma için sade giyinmeye de özen gösterin.

Hiçbir erkek abartıdan ve fazla makyajdan hoşlanmaz.

Siz elbette ki şık ve güzel görünmek isteyeceksiniz. Fakat kullanacağınız ufacık bir abartılı detay bile karşınızdakinde olumsuz düşüncelere neden olabilir. Saçlarınızı düz bir örgü, atkuyruğu ya da hafif su dalgası şeklinde kullanabilirsiniz. İlk buluşma esnasında kıyafetinize ve kullandığınız sözcüklere dikkat ederseniz hiçbir problem oluşmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here