Kadınlar İçin Estetik Görünüm Önemlidir

Kadınlar tarihin hangi döneminde olursa olsun hep güzel görünmek istemişlerdir. Estetik açıdan görüntülerinin kusursuz olması için gayret göstermişlerdir. Toplumlara, çağlara ve hatta kültürlere göre güzellik farklı olabilse de günümüzün bilgi çağında artık evrensel güzellik ve estetik unsurları iyice belirgin bir hale gelmiştir. Artık kadınlar, çok küçük göğüslerini büyütmek, kemerli ya da eğri burunlarını düzelttirmek, karınlarını gerdirmek, kaşlarını kaldırtmak, şekil bozucu ve inatçı fazla yağlarından kurtulmak istemektedirler. Tüm bunlar için de estetik ameliyat olmayı tercih etmektedirler. Gerçekleştirilen bu operasyonlar ile vücutlarında sorunlu olarak gördükleri ve gerçekten onları rahatsız eden bu durumdan kurtulup kendilerine olan güvenlerini de tekrar kazanmaktadırlar.

Ne İstediğini Bilen Kadınların Tercihi
Günümüzün tam olarak hayattan ne istediğini bilen ekonomik olarak daha bağımsız kadını kendi vücudu ile ilgili isteklerini ertelememektedir. Bu kadınlar vücutlarının bir noktasında bir sorun gördüklerinde onu düzeltmek için sağlıklarını tehlikeye atmayacak olan mevcut tüm imkanların kullanılması yönünde hareket etmektedirler. Bu nedenle de estetik anlamda yapılan bu tür ameliyatlara olan talep ve türleri de giderek artmaktadır. Bugün artık göğüs büyütme, göğüs küçültme, burun ameliyatı, vajina daraltma, bacak germe, kol germe, vajina iç dudak ameliyatı, kepçe kulak ameliyatı, vajina dış dudak ameliyatı, alın germe, yüz germe, liposuction, göz kapağı estetiği, göğüs dikleştirme, kasık germe, botoks gibi birçok işlem kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

İnatçı Bölgesel Yağlardan Da Kurtulabilirsiniz
Bu işlemlerden yoğun olarak talep gören bir tanesi de liposuction ameliyatıdır. Bu operasyon öncelikle kişilere kilo verdirmek amacıyla uygulanmaz. Kilo vermek amacıyla liposuction yaptırmak isteyen kişiler yanlış bir tercih yapmış olurlar. Bu işlem vücutlarının belirli bölgelerinde diyet ve spor ile kurtulamadıkları ve şekil bozucu halde bir alan toplanmış olan inatçı yağlardan kurtulmak amacıyla gerçekleştirilir. Bunun dışında genel olarak kilo vermek amacıyla uygulanmaz. Uygulanacak olan alanın sayısı ve büyüklüğüne bağlı olarak lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir. Genellikle lokal anestezi uygulanacak durumlarda muayenehanelerde yapılmasına rağmen hastanın sağlığı açısından uygun donanıma sahip bir hastanede yapılması çok daha güvenli olacaktır.

Klasik yöntemde vücuttaki fazla yağ olan bölgeye açılan 3-4 cm gibi küçük kesilerden girilerek bu bölgeye yağları eritip parçalayacak ve çekim sırasında da acı hissedilmesini önleyecek bir solüsyon verilir. Sonrasında bu alandaki fazla yağlar ince kanüller yardımı ile vakumla çekilerek alınır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here