Kaban Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Yağmurlu bir günün öğleninde güneşin açtığı sonbahar aylarına girmiş bulunmaktayız. Sabah evden çıkarken yağmura yakalanma korkusuyla kalınca giyinip gün içerisinde güneşin açmasıyla birlikte sıkı giyindiğine pişman olanlardansanız sizlere bu yazımızda kaban seçimi nasıl yapılmalıdır sorunuzu cevaplayacağız.

 

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki sonbahar için seçim yapacağınız kabanınızın hem modaya uygunluğu, hem sizin zevkinize uygunluğu, hem de vücut tipinize uygunluğu son derece önemlidir. İşte sizlere bu konuda önerilerimiz;

  • 2015 sonbahar kış modasına uygun kaban seçimi yapmak istiyorsanız sizlere önerimiz pastel tonlarında pembe, mavi ve askeri yeşildir. Tabii klasik siyahın da vazgeçilmez olduğunu önemle belirtmek isteriz.
  • Kaban seçimi yaparken beyaz bir gömlek ve jean ile denemenizi öneririz. Eğer seçim yaptığınız kaban bu kombinle uyum sağlıyorsa kolayca diğer kıyafetlerinizle de uyum sağlayacaktır.
  • Kış aylarının vazgeçilmezi olan şal kullanımını kabanınızla uyumlu hale getirmenizde fayda var. Kaban seçiminize uygun birkaç adet şala da gardırobunuzda yer vermenizi öneririz.
  • Yeni sezonda belden bağlamalı ve modellere sahip kabanların oldukça revaçta olduğunu söyleyebiliriz. Yakası gösterişli, kabarık ve abartılı kabanların da sonbahar sezonunda ilgi çekici göründüğünü bilmelisiniz.
  • Eğer klasik bir kaban seçimi yapmak istiyorsanız ne çok ince ne de çok kalın olmayacak şekilde kareli desenlere sahip siyah ya da gri tonlarında kaban tercih etmenizi öneririz.
  • Kabanınızla ayakkabı ve çantanızın uyum içerisinde olmasını da tavsiyelerimiz arasına eklemeliyiz. Eğer ayakkabı ve çantanız aynı renkse farklı bir tonda kaban seçebilirsiniz. Fakat ayakkabı ve kabanınız aynı renkteyse çantanızın rengi ile dikkat çekici bir kombin yaratabilirsiniz.

Kaban seçimi nasıl olmalı sorusunun cevabını verdikten sonra sizlere son önerimiz ise kabanınızı mümkün olduğunca deneyerek seçmenizdir. Birkaç mağazayı dolaşarak üzerinize farklı modeller deneyebilir böylelikle size en çok yakışan kaban modeline karar verebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız ”Kaban Modelleri” 

kaban1 kaban2 kaban3

kaban4kaban5 kaban6 kaban7

kaban8kaban9 kaban10

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here