Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları

Fazla kilolardan kurtulmak birçok bireyin yaşamındaki en önemli sorunlar arasında yer alıyor. Hem dış görünüm olarak hem de psikolojik olarak kişiyi rahatsız eden fazla kilolar aynı zamanda birçok sağlık problemlerine de neden olmaktadır. Sizlere bu yazımızda hızlı ve sağlıklı kilo vermenin yolları hakkında bazı önerilerimiz olacak. Psikolojik yönden ve sağlık açısından yaşamınızı etkileyen kilolarınızdan kurtulmak için önerilerimizi dikkate almanızda fayda var.

  • Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için öncelikli olarak dışarıda yediğiniz öğünlerden vazgeçin. Fastfood yerine evinizde kendi hazırladığınız sağlıklı yiyecekleri tüketmeye özen gösterin.
  • Acıktığınız an yemek yiyebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli nokta porsiyonlarınızın büyüklüğünü iyi ayarlamanız. Mümkün olduğunca az yemek yemeye özen gösterin.
  • Eğer egzersiz ve spordan sıkılıyorsanız dans edebilirsiniz. Ne kadar hareketli olursanız kilo verme süreciniz de o kadar hızlanacaktır.
  • Kilo verme aşamasında en önemli nokta hayal etmek ve istemektir. Zayıfladığını hayal edin ve kendinizi fit bir şekilde düşünün. Bu sizi motive edecektir.
  • Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için lifli besinlerin tüketimine yönelin. Lifli besinler vücudunuzu daha sağlıklı hissetmenizi sağlayacaktır.
  • Boş zamanlarınızı boşa geçirmek yerine açık hava yürüyüşleri yapabilirsiniz. Eğer mümkünse bisiklet sürerek de zaman geçirebilirsiniz. Bu aktiviteler hem sağlığınızı koruyacak hem de daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır.
  • Hızlı kilo verme dedik ama bunun biraz da gerçekçi yanları var. Ayda 7-8 kilo vererek sağlıksız yöntem uygulamak isteyenlerden olmayın. Haftada 1-2 kilo vermek ideal olacaktır. Fakat hızlı şekilde verilen kiloların hızlı bir şekilde geri dönüş yapacağını da belirtmek isteriz.
  • Öğünlerinizi atlamayın ve yemek yerken başka şeylerle ilgilenmeyin. Özellikle yemek yerken sohbet etmek ya da televizyon izlemek gibi aktiviteler farkında olmadan daha çok yemek yemenize neden olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here