Hamilelik Döneminde Mutlu Olmak İçin

Hamilelik döneminde ruhsal anlamda, beslenmede ve yaşam tarzında değişiklik olur ve bu anne adaylarının hayatını zorlaştırabilir. Ancak, biz hamilelik döneminde mutlu olmak için hayatınızı kolaylaştıracak önerilere sahibiz.

Hamilelik bayanlar için en heyecanlı en keyif verici ve bazen de sıkıntılara yol açan dönemlerden biridir. Hormonlar değişir ve günden güne büyüten bebeğinizin heyecanı varken ara sıra çıkan sağlık sorunları canınızı sıkar. Hamilelik döneminde mutlu olmak için, hem kendi mutluluğunuz hem de çevrenizdekilerin mutluluğu için bazı hususlara da dikkat etmeniz gerekir. Umuyoruz ki tavsiyelerimiz hayatınızı kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

Gün içinde en az üç porsiyon sebze tüketmelisiniz. Sizin sağlıklı beslenmeniz bebeğinizin sağlığı demektir. Ancak canınız istiyor diye de sağlıksız besinler tüketmemelisiniz. Bebeğinizin önceliğiniz olduğunu unutmamalısınız.

Yatarken sol tarafınıza doğru yatmalısınız. Bu bebeğin daha iyi hava almasını sağlayacaktır.

Her gün eşinizi yanınıza alın ve karnınıza dokunarak bebeğe olumlu düşünceler gönderin. Bunu iki dakika yapmanız yeterlidir. Bebeğinizi üzmemek için mutsuz olmamaya çalışın.

Hamilelik döneminde mutlu olmak için, alkolden, zevk veren ürünlerden ve kafeinli ürünlerden olabildiğince uzak durun. Güne kahveyle başlayamamanın canınızı sıkmasına izin vermeyin.

Düzenli doktor kontrolleri size yarar sağlayacaktır. Ayrıca vitaminleri de almayı unutmayın. Vitaminleri doktorun önerdiği ölçüde kullanmaya dikkat edin. Başka sorunlarınız varsa bunları doktorunuzun çözmesini beklemeyin.  Sabırlı olun zamanla sorunlarınız kendiliğinden geçecektir.

Spor yapmayı asla unutmayın. Çünkü spor bebeğiniz için oldukça faydalıdır. Sadece yürüyüş yaparak bile bu faydayı sağlayabilirsiniz.

Kendinizi sürekli değişecek ruh halinize hazırlamaya çalışın. Bu nedenle insanları kırmamaya özen gösterin. Sonradan pişman olup üzülebilirsiniz.

Almanız gereken kilo miktarından daha fazlasını almayın ve almamaya çalışın. Ancak kilo almamak için de yemek yemeği bırakmayın.

Hamilelik Döneminde Mutlu  Olmak İçin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here