Hamile Kadınlar İçin Beslenme Önerileri

Emziren Annelerin Doğru Beslenmesi İki Kat Daha Önemli

Kadınların doğum öncesinde kendilerine dikkat etmelerinin, doğum sonrasında da devam etmesi gerekmektedir. Bebeğini dünyaya getiren kadınlar bebeklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmelerini istemekte ve bu nedenle de olabildiğince anne sütü ile beslemek istemektedirler. Emziren annelerin beslenmelerine dikkat etmeleri sütlerinin kalitesini ve miktarını da arttırmaktadır. Bebeğin gelişimi için büyük bir öneme sahip olan anne sütü için anne adaylarının özellikle de beslenmelerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Rahat Bir Emzirme Dönemi İçin Tüketilmesi Gereken Besinler Nelerdir?

Hamileyken Yenmesi Gerekenler

Emziren annelerin günlük aldığı protein, karbonhidrat ve yağ gibi değerlerin bu dönemde çok daha arttırmaları gerekmektedir. Annenin alacağı besinden beslenen bebekler, aynı zamanda emziren annelerin su ihtiyacının da artmasına sebep olmaktadır. Bu dönemde tüketilen besinlerin gaz yapması da son derece olağan bir durumdur. Anne ve bebeği oldukça rahatsız eden gaz durumu, annenin beslenme programı ile yakından ilgilidir. Emziren annelerin bu dönemi daha rahat geçirebilmeleri için günlük bir adet yumurta tüketmeleri ve gün içerisinde en az bir öğününde mutlaka bakliyat tüketmesi gerekmektedir. Aynı zamanda tükettiği bu besinleri de yavaş ve uygun miktarlarda tüketmesi büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Emziren Annelerin Uzak Durmaları Gereken Besinler Nelerdir?

Hamileyken Tüketilmesi Gereken Yiyecekler

Asitli içecekler, yağlı yiyecekler ya da kızartmalar herkesin uzak durması gereken besinlerdir. Fakat emzirme döneminde doğru beslenmesine iki kat daha büyük bir önem vermesi gereken annelerin bu besinlerden çok daha fazla uzak durmaları gerekmektedir. Aynı zamanda gaz olmaması için karnabahar, lahana, brokoli ve fasulye gibi besinleri de olabildiğince az tüketmeleri son derece önemli olabilmektedir. Emziren annelerin yemek esnasında sıvı tüketimlerini arttırmaları gerekse de demir ekliğine sebep olmaması adına çay tüketmemeleri gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here