Halı Yıkatmak Artık Kolay

Bir evin temiz olduğunu halıya bakarak anlayabilirsiniz. Halı parlak ve temiz görünüyorsa o evin temiz olduğu anlaşılır. Peki en iyi halı yıkama yöntemi nedir. Bundan 3-4 sene önce annelerimiz bahar geldiğinde evin tüm halılarını dışarı bahçeye çıkarıp saatlerce yıkamaya çalışırlardı. 1-2 komşuyu da çağırıp bütün gün evin tüm halıları yıkanırdı.

Yıkama işlemi bittikten sonrada asılıp kurutulmasına sıra gelir günlerce kuruması için oradan oraya taşınırdı. Bu işlem her sene bahar geldiğinde tekrarlanırdı ve ben her seferinde kaçmaya çalışsam da anneme yakalanırdım. Bu sene yine halı yıkama mevsimi geldiğinde annemden kaçmak yerine onun karşısına bir fikirle çıktım. Evdeki tüm halıları hiç yorulmadan, zahmetsizce yıkayabileceğimiz yöntemi bulduğumu anlattım. Bu yöntem tabi ki halı yıkama firmaları.

Annem bu işe önce karşı çıktı. Onlar bizim gibi temiz yıkayamazlarmış, hijyenik olmazmış gibi bir sürü bahane buldu ama ona teknolojinin sayesinde gelişen halı yıkama makinelerinin nasıl halı yıkadıklarını anlatan bir video izlettikten sonra bana hak veri ve halıları bu işte profesyonel olmuş bir firmaya yıkatmaya karar verdik. Ankara da bulunan halı yıkama firmalarını araştırmaya başladım ama bir türlü istediğim gibi firmaları bulamadım.

Tam vazgeçmiştim son kez arama motoruna Ankara halı yıkama firmaları yazım ve incelemediğim birkaç site kaldığını fark ettim. Sonunda öyle güzel bir yer buldum ki ben bu zamana kadar neden bu siteyi fark etmemişim diye kendime kızdım. www.yapanibul.com adresinden adresimize yakın olan tam da istediğimiz gibi profesyonel makinalarla halı yıkama yapan bir firma bulduk ve aradık. Aynı gün tüm halılarımızı gelip evden teslim aldılar ve 1 hafta sonra halılarımız tertemiz olmuş bir şekilde bize teslim edildi. İlk başta bana karşı çıkan annem tüm komşularına bu siteyi önermeye başladı. Site sadece halı yıkama değil hizmet alanında aklınıza gelebilecek her konuda yardım ediyor.

Ev tadilat işleri, boya, bahçe düzenleme, fotoğraf, temizlik gibi geniş bir alanda hizmet sunuyor. Özellikle ev temizlik bölümünü incelemenizi tavsiye ederim. İnanamayacaksınız ama oradan bulduğum ev temizlik firması sayesinde Pazar günlerim artık bana kalıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here