Güzelliğinize Güzellik Katan 4 Mineral

Tıpkı vitaminler gibi mineraller de cilt güzelliğiniz için olmazsa olmazlardan. Yazımızda sizlere cildimizin güzelliğine güzellik katacak ve cilt sağlığımıza iyi gelecek 5 mineralden bahsedeceğiz.

Kükürt

Kükürt sadece cilde değil aynı zamanda saç ve tırnaklara da iyi gelen bir mineral. Saçlarınızın ışıltı ve parlaklık veren kükürt tırnakların da güçlenmesini sağlıyor. Peki cilde olan faydası ne derseniz kükürt cildin pürüzsüz ve kusursuz olmasına yarıyor.

Silis

Silis minerali cildinizin sıkılaşmasını sağlıyor. Böylece kırışıklıklar ile mücadelede önemli bir yeri bulunuyor.  Ayrıca silis minerali saçları zayıf olanlar için de bulunmaz bir nimet.  Saçlarınızın güçlenmesini ve canlanmasını silis minerali ile sağlayabilirsiniz.

Çinko

Eğer vücudunuz  çok yağlı ve sivilce oluşumuna müsait ise bu mineral tam sizlik diyebiliriz. Çünkü çinko akne ve sivilce tedavisinde sıklıkla kullanılan bir mineral. Ayrıca ekzama ve sedef hastaları da çinko ile dertlerine derman bulabilirler.

 

Selenyum

Yaşlanmak doğanın bir gerçeği fakat bunu geciktirmenin yolları mevcut. İşte selenyum minerali yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi ile yaşlanma sorununuza bir nebze de olsa çare oluyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here