Güzel Olmanın Yolları

Bayanlar genç ve güzel görünmek için birbirinden farklı yollara başvurur. Güzel olmanın yolları ise çok basit bakım tüyolarından geçer. İşte güzel olmanın en önemli altı maddesi sizlerle.

Kuru Saçlar İçin Muz

Saçlarınızın parlak ve sağlıklı olmasını istiyorsanız bir muzu ezin ve bir çay kaşığı kadar badem yağı ile karıştırarak saç diplerinden uçlara kadar sürün ve yirmi dakika sonunda durulayın.

Ayrıca bir yumurta, bir çorba kaşığı sirke ve iki çorba kaşığı bitkisel yağı karıştırarak çırpın ve saç derinize iyice yedirin. Daha sonra saçlarınızı tarayın ve karışımın her yere dağıldığından emin olun. 15 dakika sonunda saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Salatalık Canlandırır

Cildinizi canlandırmak isterseniz magnezyum – demir – fosfor – potasyum ve A – B – C vitaminlerini içeren selenyum deposu olan salatalık çok işinize yarayacaktır. Güzel olmanın yollarından biri olan ve her cilt sorununa iyi gelen salatalığın canlandırıcı ve yumuşatıcı etkisi vardır.

Cildiniz için her gün bir adet salatalık yemeli ve kabuğundan kalın bir şekilde soyup yüzünüze sürmelisiniz. Cildinizde ani bir canlanma ve yumuşama olduğu göreceksiniz.

Kırışıklıklar İçin Meyve

Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki güneş ışınlarından meydana gelen cilt kırışıklıklarının yiyeceklerle de ilgisi var. Uzmanlar meyve, sebze, baklagil ve zeytinyağının güneş ışınlarının olumsuz etkilerine karşı cildi koruduğunu belirtiyor. Cildi güneş ışınlarının zararlı etkisinden koruyan kanser karşıtı besinler ise, balık, erik, çay ve elma. Ciltte kırışıklıları fazla olan kişilerin et, şeker, sütlü besinler, tereyağı ve margarin tükettikleri de açıklandı.

Dudaklar Parlasın

Güzel olmanın yollarından biri içerdiği mineral, vitamin ve antioksidan ile aminoasitlerle dolu çok değerli bir besin maddesi olan baldır. Çatlayan duraklar için tedavi edici özelliği de vardır.

güzel olmanın yolu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here