Güzel Giyinmenin 7 Sırrı

Aynaya baktığında kendini güzel hissetmeyi, girdiği ortamlarda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi her kadın ister. Mutlu olmak ve etrafa pozitif enerji dağıtmak insanın için ilk önce insanın kendine olan güveninin yerinde olması gerekir. Özgüveni yerinde olan bir kadın aynaya baktığında gördüğü manzaradan hoşlanır. Sizler de kendini güzel hissetmek isteyenlerdenseniz bizi takip edin.

 

1- İhtiyaç Listesi Oluşturun

İlk önce yapmanız gereken şey kıyafetlerinizi mevsimine göre ayırmak olmalı. Böylelikle her zaman elinizin altında olması gereken bir parçayı saatlerce aramak zorunda kalmazsınız. Dolabınızı düzenli aralıklarla kontrol edin. Hangi parçayla neleri kombinleyebileceğinizi kafanızda tartın. Hangi kıyafetlerin veya aksesuarların eksik olduğunu bir yere not edin. Bu şekilde daha verimli bir alışveriş yaparsınız. Sadece ihtiyaçlarınıza odaklanır ve gereksiz şeyler almamış olursunuz.

 

2- Eşyalarınızı Kombinleyerek Yerleştirin

İşe gitmek ya da dışarı çıkmak için kalktığınızda saatlerinizi ayna karşısında geçirip şu etekle bu bluz olmuş mu diye düşünmek istemiyorsanız kıyafetlerinizi dolaba yerleştirirken kombin olabilecek parçaları yan yana koymaya çalışın. Bu şekilde işinizi inanılmaz şekilde kolaylaştırmış olursunuz. Bunu yaparken kıyafetleri ikili şekilde yerleştirmek zorunda değilsiniz. Örneğin siyah bir eteğinizle aynı rafa onunla yakışacak gömlekleri bluzları koyarsanız farklı seçenekleri daha hızlı değerlendirmiş olursunuz.

 

3- Alışverişe Çok Para Harcamanıza Gerek Yok

Çevrenizdeki zengin insanları dikkatlice inceleyin. Kaç tanesini yolda gördüğünüzde ne kadar zarif, tarz sahibi bir kadın gibi cümleler kuruyorsunuz? Zenginlik mutluluğu satın alamayacağı gibi zevk sahibi olmayı da sağlamıyor ne yazıkki. Öyle olsaydı bütün güzel kıyafetlerin çok fahiş fiyatlara satılması gerekirdi. Ama durum hiç de öyle değil. Siz vücudunuza ve yaşınıza uygun seçimler yaparak giyinirseniz isterseniz çok çok ucuza aldığınız bir elbise giyin, yine de zengin ama zevksiz bir kadından çok daha göz alıcı olursunuz. Alışveriş ağının mağazaları aşıp internete  yayıldığı  şu günlerde bütçenize uygun doğru parçaları her yerden bulabilirsiniz. Yeter ki kendinizi tanıyın ve ona göre seçimler yapın.

 

4- İndirimleri Takip Edin

Eğer ortalığa para saçmaktan zevk alan biri değilseniz indirim sezonlarını mutlaka takip etmelisiniz. Modası hiçbir zaman geçmeyecek çoğu ürün sezon sonlarında normalinden kat kat ucuza alınabilir. Yılın belli dönemlerinde olan alışveriş festivallerini mutlaka takip edin. Eğer mağaza gezmekten hoşlanmıyorsanız internet dünyasında hemen hemen her zaman uygun fiyata alabileceğiniz ürünler bulursunuz. İster mağazaları gezin isterseniz de internetten alışveriş yapın bu şekilde indirimleri takip etmek hem paranızın cebinizde kalmasını sağlar hem de farkında olmadan farklı tarzda kıyafetler görerek modayı takip etmiş olursunuz.

 

5- Ucuz Diye Her Şeyi Almayın

Alışveriş yaparken gözünüze güzel görünen bazı parçaların çok uygun fiyatta olduğunu görürsünüz. O andan bedeninize uygun olanı bulur ve doğru kasaya gidersiniz. Büyük bir zevkle eve geldiğinizde aslında böyle bir kıyafete hiç ama hiç ihtiyacınızın olmadığını görürsünüz. Hata belki de aynısı sizde zaten vardır bile. O nedenle kasaya gitmeden önce mutlaka bunu almaya ihtiyacım var mı diye kendinize sormalısınız. Ya da daha önce de bahsettiğimiz gibi alışverişe çıkarken mutlaka ihtiyaç listesi yapmalısınız. Böylelikle dolabınızda kullanılmayan eşyalardan oluşan bir yığına çevirmemiş olursunuz.

 

6- Tarzınızı Zenginleştirmek İçin Uğraşın

Zaman zaman tarzınızı zenginleştirmek için uğraşmalısınız. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Bunun için çok büyük değişimler geçirmenize gerek yok. Her zaman giydiğiniz kıyafetleri bir defa da farklı bir ceketle deneyin örneğin. Ya da sade kıyafetinizin üzerine kullanacağınız iddialı bir aksesuar sizi herkesten farklı gösterecektir. Sürekli aynı pantolonu aynı gömlekle giymek yerine absürd renkte bir tişörtle giyin. İnanın neden daha önce bu cesareti göstermediğinize pişman olacaksınız.

 

7- Moda Algınızı Genişletin

Moda dediğimiz olgu her geçen sürede hızla değişiyor ve yenileniyor. Siz  de olduğunuz yerde kalmamak için moda dergilerini takip edin, moda konusunda yapılan programları izleyin, mağaza vitrinlerinde sergilenen elbiselere dikkat edin… Eğer hiç birine vaktim yok diyorsanız sokakta gördüğünüz reklam afişlerine bakıp kafanızı çevirmeyin. Veya internette dolaşırken göreceğiniz reklam sayfasını hemen geçmeyin. Bu küçük şeyler bile size değişen modayla ilgili büyük fikirler verebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here