Günlük Yaşamda Kullanılabilecek Saç Modelleri

Bakımlı ve güzel görünmek için  hemen hemen her gün farklı saç şekilleri yapmak gerekir. Ancak bu o kadar da kolay bir iş değildir. Yapılan modelin hem yakışması hem de gün boyu bozulmaması gerekir. Tabi bir de günlük kullanıma uygun bir model seçmek lazım. Biz de sizler için günlük yaşamda kullanılabilecek saç modellerinden birkaç örnek derledik.

 

Kısa Saç Modelleri 

Eğer yuvarlak hatlara yakın bir yüze sahipseniz kısa saç modellerini hiç düşünmeden kullanabilirsiniz. Uzun bir yüze sahipseniz geniş kaküller, geniş yüzlü iseniz yanlardan sarkan tutamlar yüzünüzü daha küçük gösterecektir. Yüz tipinize uygun bir kısa model seçerseniz her zaman şık olabilirsiniz.

 

kisa-sac-kesim-modelleri-2

Bob Modeli 

Bob modelini saçınızın uzunluğuna ve yüzünüzün şekline göre farklı modellerde kullanabilirsiniz. İsterseniz çene uzunluğunda, isterseniz de önü uzun arkası kısa olan modeli kullanabilirsiniz.  Kalın telli, ince telli, düz, kıvırcık saçlar yani her saç tipine rahatlıkla uygulanabilir.

bob-hair2-540x432

 

Atkuyruğu Modeli 

Atkuyruğu modeli kadınların her zaman kurtarıcı olarak gördüğü bir modeldir. Farklı dokunuşlarla günlük kullanımda da gece de oldukça şık olabilirsiniz. Eğer şık bir atkuyruğu yapmak istiyorsanız tokanızın görünmesini gizlemelisiniz. Uzun saçlara sahipseniz atkuyruğunu biraz aşağıda yapıp omzunuzun üzerine atabilirsiniz.

at-kuyruğu-saç-modeli

 

Shag Modeli 

Shag model saç bakımı oldukça kolay bir modeldir. İsterseniz kısa saçlar isterseniz de orta uzunluktaki saçlara uygulanabilir. Shag modelini oluşturmak için makas yerine ustura kullanılır.

shag_210 Shag-Saç-Kesimi-3

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here