Gözdeki kırışıklıkları artıran yanlışlar

Cilt uzmanlarına göre gözdeki kırışıklıkları gidermek istersen bir çok hataya maruz kalabiliyor insanlar. Bu hataların neler olduklarını siz değerli ziyaretçilerimiz için sıralamak istedik.

Göz çevresindeki kırışıklıkların önüne geçmek için ne yapmalı?   Günlük hayatta yaptığımız 4 yanlış göz çevresindeki kırışıklıkların artmasına neden olur. Bu etkenleri şöyle sıralaya biliriz.

Güneş gözlüğü takmamak: Gezmeyi seviyor ve dışarıda da güneş varsa, dışarıya gözlüksüz çıkmak göz çevrenizdeki kırışıklıkların artmasına neden olur. Eğer gözlük kullanmazsanız aynanın karşısına geçtiğinizde gözlerinizi kısın. Oluşan çizgiler gözlük kullanılmadığı halde kalıcı olurlar.

Gözleri ovuşturmak: Gözleri ovuşturmak gözlerin çevresindeki ince deride çizgilerin oluşmasına neden olur. Makyaj silerken de çok dikkatli olmak gerekir. Sert hareketlerle göz makyajını silmek çizgilerin oluşmasını tetikler.

Yüz üstü yatmak: Sabah kalktığınızda yüzünüzde çizikler var ise yanlış yatıyorsunuz demektir. Zamanla aynı şekilde, aynı yerin üzerine yatmak cildinizde çizgilerin oluşmasına neden olur. Bunun için yatış alışkanlığınızı değiştirip sırt üstü yatmaya alışmalısınız.

Göz çevresi için kremler kullanmak: Cildinizin daima bakıma ihtiyacı vardır. Göz çevresi bakımına da daha çok dikkat edilmesi gerekir. Yaşlanmayı azaltmak için göz çevresi kremlerinden destek almalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here