Göz Kalemi Nasıl Kullanılır ?

goz-kalemi1Kadınların silahı gözleridir. Çoğu zaman konuşmaya bile gerek kalmadan birçok şeyi gözleriyle anlatabilirler. Masumiyet, çekiciik, sinirlilik, sevgi… Bir kadının gözlerine bakarak hepsini anlayabilrsiniz. Mademki gözler bu kadar önemli o halde onların görüntüsü de bir o kadar önemli olmalı. Göz kalemini doğru şekilde kullanmayla bile gözlerinizi daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Nasıl mı? Bizi takip edin.

Eğer gözlerinizin çekik görünmesini istiyorsanız üst ve alt kirpiklerinizin orta kısımlarından başlayarak göz bitimine kadar kalemi çekin.

Büyük gözlere sahipseniz ve olduklarından küçük görünmelerini istiyorsanız göz kalemini gözlerinizin iç kısımlarına çekin. Böylelikle gözleriniz daha küçük görünecektir. Eğer büyük gözlerden hoşlanıyorsanız o zaman göz kalemini gözlerinizin çevresine sürün.

Gözlerinizin daha kalkık görünmesi için üst kirpiklerinizin diplerine göz kalemini çekmeniz yeterli olacaktır.

Göz kalemini çekerken şakaklarınıza kadar uzatırsanız kedi gözlere sahip olabilirsiniz.

Göz kalemini çekerken  mümkün olduğu kadar aşağıya bakmaya çalışın. Üst kirpiklerinizin diplerine ne kadar yakın sürerseniz o kadar hoş bir görünüm elde edersiniz. Eğer kirpiklerin altına çekilen kalemden hoşlanıyorsanız bunun da mümkün olduğu kadar düzgün ve ince olmasına dikkat edin.

Beyaz tenli bir bayansanız kahverengi göz kalemi yüzünüzün hatlarını yumuşatabilirsiniz.

Gözleriniz birbirine yakınsa kalemi iki göz kapağınızın da ortasından başlayarak göz bitimine kadar sürmelisiniz.

Makyajınızın kusursuz görünmesi için sürdüğünüz farla uyumlu bir renk kalemi eyeliner olarak kullanabilirsiniz.

Eğer farınız bittiyse kalemi göz kapaklarınıza sürüp pamukla dağıtabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here