Göz Altı Halkalarından Kurtulmanın Yolları

Göz Altınızdaki Halkalardan ve Koyu Renkli Görünümlerden Sıkıldınız mı? İşte Size Öneriler…

Göz altı halkalarının birçok nedeni olabilmektedir. Bazen yorgunluktan kaynaklanan bu halkalar, bazen de uykusuzluğun ya da bir hastalığın sonucu olarak ortaya çıkabilmektedir. Nedeni her ne olursa olsun birçok defasında bu halkaların makyajla bile kapatılamaması söz konusu olabiliyor. Hal böyle olunca da bayanlar için göz altı halkalarından kurtulmanın yolları nelerdir sorusu gündeme geliyor. Göz altı morluklarından kurtulmanız için sizlere birkaç önerimiz olacak;

  • Göz altı halkalarının oluşumunu önlemek ilk aşamada en önemli yoldur. Bunun için de günde en az 8 saatlik uykunuzu almalı, yumuşak yastıklar kullanmaktan kaçınmalısınız.
  • Yapılan bazı bilimsel araştırmalar gözaltı halkalarının kan dolaşımının yavaş olmasından kaynaklandığını ortaya koymuştur. Bu nedenle günlük olarak düzenli bir şekilde spora başlamanızı öneririz.
  • Gözaltı halkaları için K vitamini içeren kremler alabilirsiniz. Bu sayede göz altında oluşan koyu halkaları zamanla azaltmak mümkün olacaktır.
  • Gözaltında oluşan halkaların nedenlerinden birisi de fazla güneş ışınlarıdır. Bu durumu önlemek için göz altınızı kapatan güneş gözlükleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca dışarı çıkarken güneş kremi kullanarak da cildinizi koruyabilirsiniz.
  • Cildinizdeki bu halkalar ileri dereceyse ve sizi rahatsız ediyorsanız cilt renginizin bir ton açığı kapatıcı kullanarak bu sorunu giderebilirsiniz.
  • Bazı gözaltı halkaları ve koyuluklar çeşitli hastalıklar nedeniyle oluşabiliyor. Bu nedenle bir hekime başvurarak önereceği ilaç ya da kremleri kullanabilirsiniz.

Mükemmel Öneriler

Sizlere gözaltı halkalarından kurtulmak için birkaç ufak ipucu ve mükemmel önerilerimiz var;

Gözaltınıza pembe tonlarda bir kapatıcı kullanarak buradaki koyu rengin daha açık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Makyaj esnasında göz altınıza maskara ya da kalem sürmeyin. Makyajı sadece üst kirpiklere ve göz üzerine uygulayın.

Gözaltı için tercih edeceğiniz kapatıcıların çok açık renkte olmamasına özen gösterin. Çünkü açık renk kapatıcılar halkaların daha çok ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu nedenle ten renginizle uyumlu bir ton seçmeyi denemelisiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here