Göğüs Büyütme İçin En Kesin Yöntem Silikon Protezler

Göğüs büyütme alanı birçok kadının yanlış bilgi sahibi olduğu bir konudur. Bu alanda geçmişte yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı insanların akıllarında yerleşmiş yanlış bilgiler mevcuttur. Meme büyütme yöntemleri içinde denenen ve sonuç veren en geçerli yöntem bu amaçla gerçekleştirilen estetik operasyonlardır. Bu estetik ameliyatlar sırasında meme içine bir silikon protez yerleştirilmektedir. Tabii bu ameliyat dışında da denenen yağ enjeksiyonu, dolgu, kollajen, büyüme kremleri vs… gibi birçok yöntem mevcut olmakla beraber en etkili yöntem kesinlikle göğüs büyütme ameliyatıdır.

Göğüs büyüme ameliyatları farklı teknikler ile gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyatlar burun estetiği ameliyatlarının ardından en fazla tercih edilen ikinci operasyon türüdür. Kullanılan teknikler genel olarak göğüs kasının altına ya da üstüne yerleştirme konusunda ayrılmaktadır. Doğal görünmesi için göğüs kasının altına yerleştirilmesi tercih edilir.

Farklı Şekillerde Silikon Protezler Mevcuttur
Göğüs büyüme amacıyla gerçekleştirilen silikon ameliyatı sırasında kullanılan protezler de kendi içlerinde ayrılmaktadır.Öncelikle bunlar şekillerine göre farklılaşır. Yuvarlak ve damla şekilli protezler olarak ayrılırlar. Damla şekilli silikon protezlerde alt kısım çok daha geniş üst kısım ise daha dardır. Yuvarlak şekilli protezlerin üst kısmı diğerine göre daha geniştir. Yerleştirildiklerinde göğsün üst kısmında daha dolgun bir görünüm oluştururlar. Damla şekilli silikonlar ise göğüs şekline daha uygundur. Düşen bir damlanın görüntüsüne sahiptir.

Silikon Protezler Dolgu Maddelerine Göre De Ayrılır
Silikon protezlerin tamamının dışı silikon olsa da içerdikleri maddeye göre de ikiye ayrılırlar. Bunlar serum fizyolojik içerenler ve silikon içerenler olarak ikiye ayrılır. Dışı silikon olan bir kapsülün içinde tuzlu su yani serum fizyolojik doludur. Kıvam olarak oldukça yumuşaktır. Yerleştirildiğinde elle dokunulduğunda kıvamı meme dokusuna yakın olduğu için pek hissedilmez. Silikon dolgulu olan protezler de sıvı silikon ve kohezif silikon dolgulu olarak kendi içlerinde iki farklı türdedir. Sıvı silikon içerenler akışkan sıvı silikon içerir ve yumuşak kıvamlıdır. Yerleştirildikten sonra elle kontrol edildiğinde fazla hissedilmez. Kohezif silikon içerenler ise daha koyu kıvamlıdır. Dışarıdan elle kontrol yoklandığında genellikle hissedilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here