Göbek Eriten 5 Egzersiz Yöntemi

Vücudun en çok dikkat çekici bölgesi olan göbek kısmında oluşan yağlanmalar hiçbir bireyin istemediği durumdur. Yanlış beslenme düzeni ve hareketsizliğin neden olduğu göbek kısmı birkaç basit egzersiz ile kısa sürede yok edilebilir. Sizlere sunacağımız egzersiz programları ile kısa sürede göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

Egzersiz 1: Yere yüzüstü dümdüz bir şekilde uzanın ve bacaklarınızı hafif kırarak kendinize doğru çekin. Ardından elleriniz kafanın arkasında olacak şekilde hafifçe öne doğru kalkıp tekrar arkaya doğru yatın. Bu egzersizi günde 15 kez tekrarlayın. Göbek kısmınızda hafif bir ağrı oluşabilir. Eğer ağrı çok rahatsız edici olursa 1-2 gün egzersize ara vererek sonrasında tekrar başlayabilirsiniz.

Egzersiz 2: Ayaklarınızı hafifçe açın ve ellerinizi avuç içi birbirine gelecek şekilde kafanın üzerinde birleştirin. Sağa doğru 5 kez eğilin ve aynı hareketi bu kez de sol taraf için 5 kez gerçekleştirin.

Egzersiz 3: Bu hareket için pilates topuna ihtiyacınız olacak. Ayaklarınızı dümdüz uzatarak kollarınızı pilates topuna dayayın ve karnınızı olabildiğince yere doğru değdirmeye çalışın. Hareketi günde 15 kez tekrarlayabilirsiniz.

Egzersiz 4: Oturur vaziyetteyken bacaklarınızı dümdüz uzatın ve ellerinizi kalçalarınızın yanına alın. Karın kaslarınızı iyice sıkarak 5 kez sağ ayağınızı kendinize doğru dümdüz kaldırın ve tekrar indirin. Aynı hareketi 5 kez de sol ayak için uygulayabilirsiniz.

Egzersiz 5: Son aşamada aslında hepinizin aşina olduğu bir göbek eritme hareketinden bahsedeceğiz. Belki de göbek eriten egzersizler arasında en etkili olanı diyebileceğimiz bir hareket. Mekik hareketi ile kısa sürede göbek yağlarınızı eritebilirsiniz. Günde 10 ile başlayarak her gün 5 sayı artırmanızı öneririz. Ellerinizi başınızın arkasına alın ve ayağınızın üzerine ağırlık koyun 10 kez mekik çekin. Kısa süre sonra göbek yağlarınızın eridiğini ve fazla göbeğinizin gittiğini göreceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here