Girne ve Lefkoşa otellerinde Yılbaşı

kıbrıs otelleri

Her sene Aralık ayının gelmesi ile başlayan yılbaşı telaşı, bu sene de kendini göstermeye yavaş yavaş başladı. Birçok otel, restoran ve kulüpler yılbaşı programlarını oluşturmaya başladı ve hatta kimi mekanlar çoktan programlarını açıklayarak, şimdiden rezervasyonlarını almaya başladı bile. Kıbrıs adası da bahsettiğimiz oteller ve mekanlar arasında en çok tercih yerlerden biridir. Yılbaşı otelleri 2016 yılına girerken Kıbrıs’ın Lefkoşa ve Girne bölgesinde özellikle yoğunlaşmış durumdadır. Bunun nedeni de Lefkoşa’nın şehir merkezine yakın olması, Girne’nin ise bir liman kenti olmasıdır. Özellikle Girne bölgesi daha çok eğlence mekanlarına da ev sahipliği yaptığı için gençlerin tercih ettiği bir yer olarak bilinse de bunun aksine Tüm yılbaşı otelleri 2016 yılına girerken yediden yetmişe her yaş gurubuna uyan programlar düzenlemektedir.

kıbrıs otelleri
kıbrıs otelleri

Girne şehrinden bahsetmişken Girne otelleri hakkına da kısaca bilgi vermek gerekirse, genellikle elit ve muhteşem mimarileri ile ünlü ve 5 yıldızlı olan otelleri bulunan bu bölge, son derece işlek caddeleri ve restoran, kulüpler ve barları ile ünlüdür. Gece hayatı denildiğinde ilk akla gelen yerlerden olan Girne şehrinin en çok tercih edilme nedenlerinden biri biraz önce de bahsettiğimiz gibi liman kenti oluşudur. Bunun yanı sıra Girne’den sonra tercih edilen şehir ise Kıbrıs adasının başkenti olan Lefkoşa ve Lefkoşa otelleri olmaktadır. Lefkoşa şehrinde yer alan otellerinin genellikle iş adamları ve şirketler tarafından tercih edilmesi, otellerin konseptlerinin toplanı salonları, konferans salonları gibi daha çok organizasyonlara yönelik olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durum neticesinde de yanlış bilinen bir durum var ki o da sadece Lefkoşa Otelleri , iş toplantılarına yönelik hizmetlerinin olduğudur. Aksine Lefkoşa hem şehrin başkenti olarak birçok kurum ve kuruluşun bulunduğu önemli bir şehir hem de tatil severlerin konaklamak ve şehir turu ve kültürel turlar yapmak için tercih ettiği bir şehirdir.

Kısacası yılbaşı ve özel günlerinizde tercih etmenizi önerdiğimiz Kıbrıs adasını henüz gezip görmediyseniz hemen gelmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here