Gelinlikte Siyah Kuşak Modası

Gelinlikte Siyah Kuşak Modası

Modanın hemen hemen her alana yansıdığı dönemlerde gelinliklerde ki kırmızı kuşak modası da tarihe karıştı ve yerini siyah kuşağa bıraktı. Gelinlikte siyah kuşak modası hakkında birçok köşe yazarı ve modacı olumlu önerileri ile bu modanın varlığını tescillemiş oldu. Zamanla klişeleşmiş ürünlerin arasına karışan kırmızı kuşaktansa, birçok isim artık siyah kuşağa yönelmeye karar verdi.
Aslında siyah kuşak modası yeni de sayılmıyor. 2010 yılının kışından bu yana birçok gelinlik markasında öne çıkan gelinlikte siyah kuşak modası dünyaca ünlü markalarda yerini hızlı bir şekilde almış oldu. Ünlülerin birçoğu da bu modaya uyum sağladı. Tuba Büyüküstün, Merve Kotil, Nurşen Şaşmaz bu isimlerden bazıları.

Gelinlikte Son Trenler

Gelinlikte siyah kuşak modası dışına birçok şey daha yeniliğe uğradı. Bunlardan birisi de kabarık eteğin yerini daha ince ve uzun tarzda modellerin almış olması. Genellikle modern bayanların tarzına ve zevkine uyan bu modeller, düğün boyunca rahatça hareket edebilmeyi ve eğlenceni tadına doyasıya varabilmeyi sağlıyor. Son dönemde gelinlik koleksiyonlarında hep bu tarz sade ve ince gelinlik modellerine yer veriliyor. Bunun dışında, omuzu açıkta bırakmak da yeni trendler arasında yer almakta. Omuzlara uygulanan dantel, tül ya da boncuk detayları da son dönemlerin vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Geniş omuzlu gelinler için ince askılar ve işlemeler daha çok tercih edilmekte. Gelinlerin saç modası ise, 1920’lerin havasını taşımakta. Sade bir gelinlikle bütünleşmiş açık, dalgalı ya da hafif toplu saçlar trend gelin saçları arasında yer almakta. Gelin makyajında ise gözler her zaman ön planda tutulmakta ve bunların dışında minik dantel eldivenlerle de yeni moda gelinlik aksesuarlarından biri olarak karşımıza çıkmakta.

Sizler de yeni moda gelinliklerle ilgili ve gelinlikte siyah kuşak modası ile ilgili seçiminizi yapmadan önce galerimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here