Gelinlik Modeli Seçimi

Gelinlik Modeli

Her genç kız ergenlik döneminden evlenene kadar arzu ettiği gelinlik modelini kafasında tasarlar. Bu günde en güzel olmayı, mükemmel görünmeyi ister. Ancak hayat boyunca hatırlanacak olan bu özel günde kişi vücudunu tanıyarak gelinlik modeli seçmelidir.
Gelinlik beyazın çeşitli tonlarında olabilir. Vücudu tanımak dışında gelinliğin renginin de ten rengine gidecek en kusursuz şekilde seçilmesi gerekir. Harikulade görünmek için mutlaka belli kurallar vardır. Gelinlik saç ve makyaja kadar tüm ayrıntılara dikkat etmek gerekir. O kadar özenilmiş bir günde saçların dağılmasını ve sönmesini kimse istemez. Bu durumda kişi giydiği gelinlikte mükemmel görünmek ister ve yakışanı seçmek için tasarımlara göz atar ve dener. Ancak size kendi vücut tipinize göre seçebileceğiniz modellerin tüyolarını versek nasıl olur? Tercihlerinizde bir kolaylık sağlar ve doğru bir gelinlikle ışıldamanıza yardımcı olur.

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Modelleri

Dikdörtgen bir vücuda sahipseniz: yani bel kısmınız belirgin değilse ve kalçalarınızda omuzlarınızın hizasında iniyorsa size en uygun olan gelinlik modeli bel oyuntunuzu ortaya çıkaracak büzgülü modellerdir.
Armut tipli bir vücuda sahipseniz: yani kalçalarınız omuzlarınızdan daha geniş ise hafif vatkalı modellere yönelmelisiniz. Kalın kumaşlı gelinlik modelleri de tam size göre olacaktır. Kalçalarınız genişse düz kesimli bir model tercih etmemeli ve V tipinde olan bir gelinlik modeli seçmelisiniz.
Üçgen bir vücuda sahipseniz: yani omuzlarınız kalçalarınızdan daha geniş ise üst kısmı düz kesimli, kocaman kabarık etekli ve uzun kollu modeller sizi mükemmel gösterecektir.
Kum saati tarzında bir vücuda sahipseniz: neredeyse her model size uygun demektir ama siz yinede belinizi ortaya çıkan modellere yönelmelisiniz.

Gelinlik modelleri seçiminizi yapmadan önce galerimize bir göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here