Evliliğinizi Taze Tutmak İster Misiniz?

Zamanın aşkı yıprattığına inananlardansanız evliliğinizi taze tutmak ister misiniz? Sizlere evliliği taze tutmanın yolları hakkında mükemmel öneriler yazımızda.

 

Birçok kişi evliliğin aşkı öldürdüğüne inanmaktadır. Aslında aşkı öldüren evlilik değil aradan geçen uzun yıllar ve yıpranmalardır. Fakat çiftler evliliği taze ve canlı tutmayı bilirse aşk hiçbir zaman ölmez ve ilk günkü kadar taze kalır. Siz de evliliğinizi ilk günkü kadar taze tutmak istiyorsanız sizlere sunacağımız mükemmel önerileri dikkate alabilirsiniz;

  • Evlilik belki zaman içerisinde birbirinizden kopmanıza ve birlikte daha az geçirmenize neden olabilir. Bunu aşmak için eşinizle yalnız zamanlarınızda en az 15 dakikalık bir sohbet geçirin. Birbirinize gününüzü nasıl geçirdiğinizden bahsedebilirsiniz.
  • Birbirinizin elini tutmayı, sarılmayı ve birbirinize masaj yapmayı ihmal etmeyin. Evlilikte her şey cinsellik değildir. Eşinize sık sık dokunarak onu sevdiğinizi hissettirin.
  • Eşinize sürprizler yapmayı ihmal etmeyin. Beklenmedik bir akşam yemeği ya da beklenmeyen bir anda onu aramanız mutlu olmasını ve onu düşündüğünüzü göstermenizi sağlayacaktır.
  • Eşinize küçük şeyler için teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. O da sizin için küçücük şeyler yapmanın bile keyifli olduğunu düşünsün.
  • Eğer evliliği canlı tutmak istiyorsanız onu takdir edin. Yaptığı bir işi, bir hareketini ya da eski bir başarısını hatırlatarak onunla övünebilir, mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Baş başa vakit geçirmeyi ihmal etmeyin. Birlikte geçireceğiniz bir Pazar kahvaltısı, dışarıda bir akşam yemeği ya da hafta sonu küçük bir sinema kaçamağı evliliğinizi her daim canlı tutacaktır.
  • Eşinizin sıkıntılarını paylaşmaya çalışın. İş sorunu ya da onu endişelendiren bir durumu anlatmasını sağlayarak onu dinleyin.
  • Özel günlerde onu ihmal etmeyin. Evlilik yıl dönümü, doğum günleri ve diğer özel günlerde birlikte vakit geçirmeye çalışın. Her şey hediye değildir. Birlikte izleyeceğiniz bir film bile o geceyi mükemmel geçirmenizi sağlayabilir.

Şunu unutmayın ki evlilikler zaman içerisinde aşkı yıpratacaktır. Fakat aşkı canlı tutmak için her iki tarafında çaba harcaması muhakkak ki önem taşımaktadır. Siz bir adım giderseniz eşiniz de bu ilgiye karşılıksız kalmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here