Ev Dekorasyonu İçin Ekonomik Fikirler

Son yıllarda birbirinden farklı dekorasyon önerileriyle karşılaşmak mümkün. Evlerinize şıklık kazandıracak bu öneriler şahane olsa da maddi açıdan birçok kişi için uygulaması mümkün olmamaktadır. Ev dekorasyonu tamamen farklı fikirlere ve kişilerin maddi durumlarına bağlıdır. Sizlere bu yazımızda dekorasyon için ekonomik fikirler sunacağız;

  • Eğer yaz aylarınızda balkon ya da bahçede vakit geçiriyorsanız bu bölgeleri ücretsiz olarak aydınlatabileceğiniz güneş ışığı ile çalışan aydınlatma sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede hem hoş bir görünüm elde edebilir, hem de elektrikten tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Evinizin duvarları sade ve tek bir renk ise özel bir mimara gerek kalmadan farklı bir görünüm yaratabilirsiniz. Duvarın sadece bir kısmını dilediğiniz canlı bir renk seçeneği ile boyayarak hem eşyalarınıza hem de modaya uyumlu bir duvar  dekorasyonu oluşturabilirsiniz.
  • Evinizde banyo ve tuvaletlerin girişine renkli özel paspaslar koyarak şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu bölümlerde ahşap sepetler de oldukça ekonomik ve kullanışlı olacaktır.
  • Salonlarda genellikle yastıklı mobilyalar tercih ediliyor. Yastıkların kenarlarına saçaklar ekleyebilir, dilerseniz yastığınıza özel kılıf diktirebilirsiniz. Gayet ekonomik olmakla birlikte dekorasyonunuza renklilik katacaktır.
  • Kendi evinize duvar dekorasyonları hazırlayabilirsiniz. Mukavva kağıtlarına kendi çizdiğiniz şekiller ve boyama ile seçtiğiniz deseni duvarınıza yapıştırabilir, kurdeleler bağlayarak dekorasyonu zarif bir hale dönüştürebilirsiniz.
  • Oturma odanızdaki sehpanın üzerine şık bir mumluk alarak hem ekonomik hem de zarif bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Mumluklarınızı dantel işlemelerle ya da kurdelelerle süsleyerek de farklı bir tarza imza atabilirsiniz.
  • Danteller sayesinde ekonomik dekorasyon oluşturmak için mutfağınızdaki fincanların kenarına da dantel işleme fikirleri geliştirebilirsiniz.

Dekorasyon için ekonomik fikirler yazımızın sonuna geldik. Gördüğünüz gibi ufak dokunuşlarla gayet ekonomik dekorasyonlar yaratmak hiçte zor değil. Önemli olan istemeniz ve fikir üretmeniz. Gerisi sandığınızdan da kolay ve ekonomik bir şekilde oluşacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here