Estetik mi Yoksa Doğal Güzellik mi?

Günümüzde birçok kadın güzellik için estetiği tercih etmektedir. Zaman içerisinde oluşan kırışıklıklar, izler ve cilt sorunlarının yok edilmesi için daha çok kadınların tercih ettiği estetik operasyonlar her geçen gün daha çok ilgi görüyor. Peki estetik mi yoksa doğal güzellik mi sorusunun cevaplarına gelelim. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki her şey doğal haliyle güzeldir.

Kadınlara fazla makyajın bile yakıştırılmadığı günümüzde estetiği de doğrusu pek faydalı bulmuyoruz. Bazı durumlarda estetik bir operasyona kesinlikle ihtiyaç duyulabilir. Ancak genel olarak sırf başkalarına benzemek için ya da ufacık bir cilt kusurunu yok etmek için bıçak altına yatanları anlamak pek de mümkün değil.

Estetik erkeklere oranla daha çok bayanların ilgi alanına giriyor. Kimisi burun estetiğine, kimisi kırışıklıklardan kurtulmak için yüz gerdirmeye, kimisi de fazla kilolarından kurtulmak için yağ aldırmaya ihtiyaç duyarak bıçak altına yatıyor. Peki doğal güzelliğin hiç mi önemi yok? İşin aslına bakılırsa günümüzde estetik operasyon yaptıranların %60’ının tamamen kendi zevki için ya da başkasına benzeme hevesi için bu yolu tercih ettiği görülmüştür. Oysa ki estetik ameliyatların başkasına benzemek ya da gösterilen bir fotoğraftaki burna benzemek gibi bir amaca hitap etmediği kesin bir durumdur.

Bazı estetik operasyonlar sonrasında birçok kişi eski halini aramaktadır. Siz de estetik mi yoksa doğal güzellik mi sorusunu soranlardansanız ve hala karar verme aşamasındaysanız size önerimiz çok ciddi bir probleminiz ya da kusurunuz yoksa doğal güzelliği tercih etmenizdir. Çünkü estetik operasyon sonrası doğal güzellik tamamen ortadan kalkmakta yerini cerrahi operasyonlarla kazandırılan güzellik almaktadır. Oysa ki çok önemli bir cilt probleminiz yoksa makyajla ve kısa süreli bir bakımla tüm kusurlarınızı kapatabilir, doğal güzelliğinizle kendinizi severek yaşayabilirsiniz. Ayrıca sizlere verilen güzelliğin kıymetini bilmenizi, başkalarına benzemek uğruna bu güzelliği de yok etme riski ile bıçak altına yatmamanızı öneririz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here