Estetik Burun Ameliyatları İle Görünüşünüz Değişir

Estetik aslında genel bir beğeni düzeyi olmakla birlikte özellikle kadın vücudu ile yoğun şekilde birlikte anılmaktadır. Bir kadının dış görünümü iç dünyasını da ciddi anlamda etkilemektedir. Bu nedenle de kadınlar için vücutlarında sorunlu ya da estetik açıdan problemli bölgelerin olması onlara ciddi kabuslar olarak yansımaktadır. Birçok kadının bu nedenle kendilerine olan güveni sarsılmakta ve önemli huzursuzlukların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Böyle bir durum bazı zamanlarda aile içindeki mutluluğun da dağılmasına bile sebep verebilmektedir. Can sıkıcı ve baskı yaratan bu tarz olayların vuku bulmasını önlemek için estetik cerrahlar günden güne kendilerini geliştirerek çalışmaktadırlar.

Burnumuzun Estetiğini Düzeltebiliriz
Ülkemizde ve yakın coğrafyamızda en fazla tercih edilen estetik operasyonlardan bir tanesi de burun estetiği üzerine gerçekleştirilmektedir. Kemerli ya da diğer türlü sorunlara sahip burunları olan insanlar bu görsel ve sağlıksal problemden kurtulmak için ameliyat olmaktadır. Yüzümüzün üzerinde en merkezi konumda olan burnumuzdaki problemler ve görsel sorunlar hemen dışarıdan fark edilebilmektedir. Güzel bir buruna sahip insanlar daha da iyi görünürken görüntüsü bozuk bir burun çok güzel bir kadının ya da çok yakışıklı bir erkeğin estetik görüntüsüne ciddi anlamda gölge düşürebilmektedir. Güzel ya da yakışıklı görünmek birçok insan için güven verici, gururlandırıcı bir durumdur. Tabii burun görüntüsünün dışında burun tıkanıklığı veya nefes alma sorunu yaşayan diğer insanlar da çeşitli operasyonlar ile bu tür sorunlardan kurtulmak isterler. Burun bölgesinde meydana gelmiş olan eğrilikler, kemerler, diğer şekil bozukları ve nefes alma ile ilgili sorunlar gerçekleştirilecek olan operasyonlar ile tedavi edilmektedir.

Tıptaki Gelişmeler Burnumuzun Şekillendirilmesine De Fayda Sağlıyor
Estetik amaçlı olarak yapılan burun ameliyatlarına tıp dilinde rinoplasti adı verilmektedir. Rinoplasti operasyonlarının en önemli farkı sadece sağlıksal amaçlarla değil estetik açıdan da önemli kazanımların elde edilmesi için gerçekleştirilmesidir. Bu ameliyat türünün ülkemizde en fazla yapılan estetik ameliyatlardan birisi olduğunu düşünürsek cerrahın operasyon sırasındaki sanatsal becerilerinin de çok önemli sonuçlar doğurduğu gerçeğini kolaylıkla anlayabiliriz. Başarılı bir operasyon yüzümüze iyi bir etki katmalı, dışarıdan kişinin ameliyat olduğu anlaşılmadan yüzünün hatları ile tam bir uyum sağlayacak şekilde gerçekleştirilmiş olmalı ve burnun nefes alma ile ilgili faaliyetlerini de etkin bir şekilde yürütmesini sağlamalıdır. Bu nedenle çok ihtimamla gerçekleştirilmesi gereken önemli bir operasyondur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here