Estetik Ameliyatlar İle Güven Tazeleyin

Estetik aslında özellikle kadınların kendilerinin nasıl görünmelerini istemelerinin bir aynasıdır. Bir kadın sadece çevresindeki insanlar için değil kendine olan özgüveni ve saygısı için de estetik olarak güzel görünmek ister. Bu nedenle de vücudunda bulunan problemli bölgeleri düzeltmek için çalışmaların yapılmasını sağlar. Bu tür düzeltmeler ise estetik ameliyatlar ile sağlanmaktadır. Estetik ameliyat fiyatları ise operasyonun türüne ve hangi cerrah tarafından nerede gerçekleştirileceği, hastanın mevcut durumu, ne tür ihtiyaçları olduğu, hangi tekniklerin uygulanacağı gibi birçok unsura göre belirlenir. Bu kriterler ışığında da fiyatlar belirlenir ve operasyon planına göre işlemler gerçekleştirilir.

Ülkemizde Burun Ameliyatlarına Yoğun Talep Mevcut
Dünyada ve ülkemizde en fazla gerçekleştirilen estetik operasyonlardan bir tanesi de burun ameliyatıdır. Ülkemizdeki birçok insanın burnunda deviasyon yani şekil bozuklukları vardır. Bunlar hem içeride hem de dışarıda olabilir. Hatta her ikisi birden meydana gelmiş de olur. Burun estetiği ile ilgili olarak gerçekleştirilen ameliyatlar çok ihtiyatla planlanmalıdır. Burun şeklini yeniden şekillendirmek üzere gerçekleştirilen bu tür operasyonlara tıp dilinde rinoplasti adı verilmektedir. Gerçekleştirilen ameliyat ile burnun ucu küçültülebilir, büyütülebilir, burun deliklerinin büyüklüğü değiştirilebilir, burnun dudak ve alınla yaptığı açı değiştirilebilir. Bu ameliyat, eğer hastada nefes alma zorluğu mevcutsa bu sıkıntıları da çözmeye yönelik olan işlemlerle birlikte planlanmalı ve gerçekleştirilmelidir. Bu sayede kişinin tam bir çözüme ulaşması sağlanmış olur. Aslında burun estetiği sırasında insanların yaptıkları hatalardan bir tanesi sadece görselliğe odaklanmalarıdır. Görsellik kadar operasyon sonrasında kişinin rahat nefes alıp verebilmesi de çok önemlidir.
Burun ameliyatında yeterli başarının sağlanabilmesi için öncelikle ameliyatı talep eden kişinin bu operasyondan beklentilerini net olarak doktoruna aktarması gerekmektedir. Bunu yapmadığı taktirde farklı beklentilere karşılık daha farklı planlamalar yapılıp operasyon gerçekleştirileceği için sonuçlar memnun edici olmayabilir. Bu nedenle kişinin operasyonla ilgili beklentilerini net olarak ifade etmesi büyük önem arz eder.

Yağ Aldırma Ameliyatları İle Estetik Fazlalıklardan Kurtulun
Yoğun talep gören estetik operasyonlardan bir tanesi de liposuction olarak ortaya çıkıyor. Belirli bölgelerinde inatçı yağ dokuları olan kişilere uygulanıyor. Bu ameliyat aslında kilo vermek ile alakası bulunmamaktadır. Böyle bir amaçla bu operasyonu talep etmek hiç de doğru değildir. Küçük kesilerle girilen noktalarda belirli solüsyonlarla eritilen yağ dokusu oradan girilen ince kanüllerle çekiliyor. Bu sayede belirli bölgelerdeki fazla yağ dokuları alınmış oluyor. Bu işlemin ana yararı olan fazla yağ dokusundan kurtulmanın yanı sıra doku altındaki fazla yağlar alındığı için derinin pürüzleri de ortadan kalkmış oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here