Erkek Çocuklar İçin Örgü Modelleri

Erkek Çocuk İçin Örgü Modelleri

Erkek çocuğu olan ve örgüyü çok seven anneler için erkek çocuk örgü modelleri çok büyük önem arz etmektedir. Yıllar geçse de geçmeyen bir tutku olarak karşımıza çıkmakta olan örgü, her gün yenilenen modelleri ile örgü severlerin karşısına çıkmaktadır. Bu modellerden en güzelini seçen anne ve anneanne ya babaanneler çocukları çeşit çeşit modelde hırka, yelek ve kazak örmektedir.
Erkek çocuk için örgü modelleri konusunda birçok çeşit ile karşılaşabilirsiniz. Karşılaştığınızda fark edebileceğiniz gibi erkek çocuk kıyafetlerinde mavi ağırlıklı olarak tercih edilen renktir. Bunun dışında lacivert a da yeşilin tonları da tercih edilen renkler arasında yer almaktadır.

69

Erkek Çocuk Hırka Tarifi

Erkek çocuk için örgü modelleri konusunda sizlere bir hırka tavsiyesinde bulunacağız. Genellikle yakadan başlanarak örülen modelleri hemen hemen tüm bayanlar bilmekte ve örmektedir. Modelimize göre, çocuğunuzun vücut ölçülerini hesaplayarak ilmek sayısını belirlemeli ve 3 sıra haroşa örgü ile örmeye başlamalısınız. Sonrasında dördüncü sıraya geçerek kenarlardan üçer ilmek haroşa ve ortada delikli bir örgü modeli uygulamalısınız. Sonrasında bu deliklerden farklı renk kurdeleler geçirebilir yakanın bağlanmasını ve şık bir hava kazanmasını sağlayabilirsiniz. Ön beden, kollar ve arka beden kısmını ayırabilmek için her bölümde aralıklı ilmekler atmalı ve hırkaya farklı bir model kazandırmalısınız. Yakayı örmeye devam ettikten sonra yine çocuğunuzun ölçülerine göre ön beden ve arka beden sayılarını belirleyip örmeye devam etmelisiniz. Şiş yardımı ile öreceğiniz bu modelde örgüye kendi zevkinizi katmak adına farklı bir örme tekniği de deneyebilirsiniz. Ya da renk konusunda tek bir renk ip seçmektense iki ya da üç renk seçip modelin daha şık gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz erkek çocuk için örgü modelleri galerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here