Ergen Kız Annelerine Doğru İletişim Önerileri

Ergenlik dönemindeki gençlerin hormon değişikliği nedeniyle öfke krizi ya da duygusal gel gitler yaşaması normal olarak görülmektedir. Ergen kız annelerine doğru iletişim önerileri için uzmanlara danıştık.

Küçük kızlarınızın birden bire öfke nöbetleri geçirmesi sizin için gerçekten şok edici bir durum olduğunu biliyoruz. Ergenlik dönemindeki kızınızın hormonların etkisiyle vücudu gelişmeye başlıyor. Kendini keşfediyor ve dünyadaki yeri ile önceliklerini keşfetmeye çabalıyor.  Bu nedenle büyük olasılıkla sizi ne kadar sevdiğinin ya da size ne kadar çok ihtiyacı olduğunun farkında değil. Çünkü kızınız bağımsız olmanın ve büyümenin zorluklarıyla meşgul durumda. Ergen kız annelerine doğru iletişim önerileri burada başlıyor. Bu hususları kabullenerek doğru bir annelik yapabilirseniz ilişkiniz sağlamlaşacaktır.

Ergen Kız Annelerine Doğru İletişim Önerileri

Disiplini boş verip ilişkinize odaklanın

Kızınıza yakın olmak istiyorsanız biraz savaşmanız gerekiyor. Ayrıca onun sizi kendinden uzaklaştırmasına da asla izin vermemelisiniz. Hala ihtiyacı olduğunu unutmayın. Kızınız yalnızca bunun farkında değil. Onunla iletişim kurabilmek için her fırsatı değerlendirmeyi unutmamalısınız. Kızınıza her sabah günaydın derken sarılın ve gün içinde de sarılmayı ihmal etmeyin.

Ergen Kız Annelerine Doğru İletişim Önerileri-

Daha fazla özgürlük istemesine izin verin

Kızınızın özgürlüğünü kısıtlarsanız onu isyana teşvik edersiniz.  Kızınıza bağımsızlık verebilmek için uygun yolu birlikte bulmalısınız. Kendi ayakları üzerinde durma çabasını desteklediğinizde size karşı daha yumuşak olacaktır. Ancak, hatalar yapacaktır. Siz her arkasında olun. İnsanlar hata yapa yapa öğrenir.

Ergen Kız Annelerine Doğru İletişim Öneriler

Kaliteli zaman geçirmeye çalışın

Yedi gün içinde en az bir kere düzenli olarak baş başa zaman geçirebileceğiniz ortamlar hazırlayın. Beraber kuaföre, yemek yemeğe, alışverişe ya da yürüyüşe gidin. Bu ergen kız annelerine doğru iletişim önerilerinde iyi bir yer tutar. Birlikteliğinizi iletişim kurmak için bir fırsat olarak kullanmalısınız. Onu memnun edici konuşmalar yapın ve onu eğlendirip dinleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here