En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Büyürken, makyaj görünüşünde sahip olduğunuz gücü öğrenirsiniz. Kırışıklıkları gizlemek cildin özelliklerini geliştirmek ve cildi aydınlatmak için kullanılan makyaj sihirli bir öğretidir.

Yaşlandıkça, makyaj yaşınıza meydan okuyan bir müttefik olabilir ve doğru uygulandığı zaman, kozmetik zamanı geri sarmış gibi görünür. Yine de, ben ağır dokular, ışıltılı yüzeyler, tedbirsiz hileler, kişilerin gerçekte olduklarından daha yaşlı görünmesini sağlar. Görünüşünüzü üst düzeye çıkarmak ve yaşınız en aza indirmek için anti-aging makyaj ipuçları hilesine başvurmalısınız.

makyaj hataları

Şekillendirici Yanaklar

En çok yapılan makyaj hatalarından ilki allığın yanlış kullanılmasıdır. Yanağın en çukurlarına karanlık allık sürerseniz yaşlı görünmenize neden olur. Çünkü kademeli kolajen kaybı, kadınların yanakları yaş ile birlikte daha içbükey hale getirir.

İzleri önlemek için saç çizgisi dışarı doğru, dairesel hareketlerle fırça sürmelisiniz. Kayısı Kiss veya L’Oréal Paris Gerçek Maç Süper Karıştırılabilir Allık genç bir parlaklık için uygundur. Değerli çiçek demeti Clinique Allık’tan  pinky-şeftali tonunu da deneyebilirsiniz. Allıktan sonra kaldırma etkisi elde etmek için elmacık kemiklerinizin üst kısmına pırıltılı, beyaz gölge uygulayın.

Koyu Ruj Sürmek

En çok yapılan makyaj hatalarından ikincisi koyu renk ruj kullanmaktır. Yaşla birlikte, dudaklar gonca rengini kaybeder. Yani pot görünmesi söz konusu olabilir şimdi 20’li yaşlarda bile kahverengi ruj kullanılıyor.

Böyle berry gibi yumuşak, canlı tonları ile dudaklarınızı canlandırmak, gül, ya da kayısı rengi kullanmak daha doğru olacaktır. Bu parlak tonlar dudakların daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Sonra alt dudağın ortasına (net veya tamamlayıcı gölgede) parlatıcı sürerseniz, parlak ışık yansır ve yanılsama sayesinde dudaklarınız dolgun görünür.

Toz Pudra Kullanımı

En çok yapılan makyaj hatalarından diğeri toz pudranın abartılı kullanımıdır. Aşırı yüz tozunu cilde sürerek kırışıklıkları gizleme yoluna girerseniz toz deri içine yerleşir. Çok fazla rötuşlar da cilt kavrulmuş gibi görünür.

Toz pudra sadece gerektiği yerde-genellik e T-bölgesi yani alın, burun ve çene bölgelerinde kullanılmalıdır. Böyle gözlerinin altında ve ağız çevresinde ince çizgilerde kullanmaya kaçının.  Makyajda çatlar ve kötü görüntü ortaya çıkarır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here