Elmadan Mumluk Nasıl Yapılır

elmadan mumluk

Eğer siz de evinizi süsleyen mumlardan hoşlanıyor ve kendi zevkinize göre mum yapmak istiyorsanız bu yazı tam size göre. Elmadan mumluk nasıl yapılır diye merak ediyorsanız gelin hep beraber bir elmanın istenildiğinde nelere dönüşebildiğine şahit olalım.

Elmadan mumluk nasıl yapılır. İlk başta yakınlarınız da bulunan market ya da tercihe göre manavdan düzgün şekilde, yamuk ve çürük olmayan, büyük ve gayet sert bir elmayı alarak eve dönün. Elmanın rengini mumluğu koyacağınız yere göre seçebilirsiniz. Bir tane tealigt mum alarak almış olduğunuz elmanın tam orta kısmına yerleştirerek mumun etrafını daire şeklinde çizin. Bu şekilde ölçünüzü alın. Çizmiş olduğunuz çizgiyi kullanarak burayı bıçak ile oyacaksınız. Elmada çizgi üzerini derinlik şeklinde oyacaksınız.

Elmanın içini oyarken çay kaşığı da tercihen kullanılabilir. Daha sonra mumunuzu elmanın içerisine boşluk kalmayacak şekilde yerleştirin. Elmadan yapmış olduğunuz mumları ister dekorasyon olarak ister romantik veya misafir ağırladığınız yemeklerde kullanabilir ve estetik bir görüntü oluşturabilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak elmayı sprey boya ile boyayarak farklı renkte mumlar elde edebilirsiniz.

Emin olun kimse mumların elde yapıldığını fark etmeyecektir. Evinize değişiklik katarak eve gelen konuklarınızı şaşırtabilirsiniz. Elmanın rengine göre farklı renklerde mum kullanabilir veya mumun rengine göre elmayı boyayabilirsiniz. Eğer mum benim vazgeçilmez aksesuarım diyorsanız ve eviniz de farklılık yaratmak istiyorsanız elmadan mum yapma tarifimizi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here