Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Çiçek desenli duvar kağıdı örneği

Ev dekorasyonunun en vazgeçilmez parçalarından birisi hiç kuşkusuz ki duvar kağıtları. Günümüzün modern yaşamında duvar kağıtları ev, ofis, otel ve tüm yaşam alanlarında kullanılır hale geldi. Uygulandığı ortama şık ve dekoratif bir görünüm kazandıran duvar kağıtları oldukça farklı renk ve desen seçeneklerine sahip. Duvar kağıdı seçimi nasıl yapılmalıdır diyorsanız işte size öneriler;

  • Duvar kağıdı seçimine başlamadan önce ilk olarak kullanacağınız ortamda yaratmak istediğiniz havaya karar verin. Klasik bir tarz mı yoksa modern bir görünüm mü yaratmak istiyorsunuz?
  • İkinci olarak dikkat edilmesi gereken nokta ise duvar kağıdı kullanacağınız alanın genişliğidir. Eğer küçük ve dar bir oda için duvar kağıdı düşünüyorsanız sadece duvarın küçük bir kısmını boydan boya duvar kağıdı ile kaplayarak hem dikkat çekici hem de şık bir tasarım yaratabilirsiniz.
  • Eğer duvar kağıdı kullanacağınız alan genişse dilediğiniz renk ve desenlerde duvar kağıdı seçebilirsiniz. 3 boyutlu duvar kağıtları ve geometrik desenler geniş alanlarda gayet şık durmaktadır.
  • Duvar kağıdı seçiminde dikkat edilecek belki de en önemli nokta seçeceğiniz kağıdın kalitesi ve dayanıklılığıdır. Silinebilir olma özelliğini de göz ardı etmemeniz gerekiyor.
  • Genellikle dekorasyonda bir ürün alınırken önce fiyat sorulur. Fakat size önerimiz duvar kağıdı seçerken öncelikle ürünü görmeyi ve dokunmayı isteyin. Tırnağınızla hafifçe duvar kağıdının üzerini kaşıyın. Eğer yırtılma, soyulma ve çizilmeler oluşuyorsa kağıdın kalitesini anlayabilirsiniz.
  • Eğer banyo gibi alanlarda duvar kağıdı kullanacaksanız açık renk tonlarını tercih etmenizi öneririz. Açık mavi ve bej tonlar tuvalet banyo dekorasyonu için idealdir.
  • Duvar kağıdı seçimi mutfak için yapılacak lavabonun üst kısmında bulunan boşluklara şık çiçekli desenler kullanılabilir. Bu sayede mutfağınıza hem renklilik kazandırabilir, hem de şık bir lavaboda gün boyu keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

2015 Duvar Kağıdı Örneklerimiz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here