Dudak Yapısı İle Karakter İlişkisi

Yüz okuma uzmanları doğuştan gelen özelliklerimizden olan dış görünüşümüzün bazı özelliklerimiz dolayısıyla farklı biçimlerde olduğunu söylerler. Buna göre dış görünüşümüzü meydana getiren her bir özelliğimiz kişiliğimiz hakkında bir şeyler anlatmaktadır.

Dudaklar bu konuda şunları söyler:

1- Dudakları orantılı ( Altın oran) insanlar
Bu dudak türüne sahip insanların dudakları ince ya da kalın değil, ortalama kalınlıktadır ve dudak çukuru aşırı belirgin ya da hiç belirsiz değildir. Böyle kişiler insanlara bağlanma isteği duyarlar ancak insanlara muhtaç ya da mecbur hissetmezler, ilişkilerinde ısrarcı değillerdir.

2- Alt dudağı kalın insanlar
Böyle kişiler şımartılmaktan hoşlanırlar. Hayattan zevk almak isteyen ve mutluluğu arayan, huzura önem veren insanlardır.

3- Dolgun alt ve üst dudaklı insanlar
Böyle insanlar diğer insanlara çok önem verirler ve yardımseverlerdir. Bu insanlar ilişkilerine ve arkadaşlıklarına çok değer verirler. Merhametlilerdir.

4- İnce alt ve üst dudaklara sahip insanlar
Bu insanlar genellikle yalnızdırlar ve yalnızlığı da severler. Dolgun dudaklı insanlar kadar insan ilişkilerinde iyi olmaları beklenmez ancak bu konuda kötü oldukları da söylenemez.

5- Üst dudak oyuğu derin olan insanlar
Bu insanlar iletişim konusunda çok iyidirler ve yaratıcı yetenekleri çok yüksek seviyededir. Hızlı tepkiler verebilirler. Ancak bir şey olurken veya bir şey söylerken bunun sonunun nereye gideceğini pek düşünmezler.

6- Yuvarlak üst dudak oyuğu olan insanlar
Bu kişilerin en belirgin özelliklerinden biri fazla kibar olmalarıdır. Bu kişiler insanlarla vakit geçirmeyi çok severler. Ayrıca anlayışlı ve merhametlilerdir.

7- Çok belirgin olmayan üst dudak oyuğuna sahip insanlar
Böyle insanların duygusal bağları yoğun değil, azdır. İnsan ilişkilerinde vericilerdir ve sorumluluk duygusu gelişmiş insanlardır.

8- Üst ve alt dudaklarının ortası dolgun insanlar
Bu kişiler doğuştan sanatçı ruhlulardır ve adeta sahne ışıklarının insanlarıdır. Genellikle bir ortama girdiklerinde dikkatleri üstlerine toplarlar ve yalnız kalmayı pek sevmezler. Hoşgörülülerdir, eğlenmeyi severler.

9- Küçük ağızlı dolgun dudaklı insanlar
Kendilerini ön planda tutarlar, kolay kolay insanlarla güçlü duygusal bağlar kuramazlar.

Dolgun dudaklara sahip olmakla ilgili daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here