Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Dudaklarının görüntüsünden memnun olmayan pek çok kişi, dudak dolgusu alternatifini değerlendirmektedir. Özellikle ince dudak yapısına sahip olan bayanlar arasında dolgu yaptırmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Gerek yaşlanmayla beraber gerek bazı estetiksel rahatsızlıklar nedeniyle dudak dolgusunun son dönemlerde rövaşta olduğu dikkat çekmektedir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu daha dolgun, olduğundan daha biçimli dudaklara sahip olmak için çoğunlukla bayanlar tarafından yaptırılan estetik bir işlemdir. Dudakların iç bölgesine, dış çerçevesine dağıtılan dermal dolgular dudağın daha iri, dolgulu ve şekilli görünmesine yardımcı olmaktadır. Yapılan işlemlerde, kişinin fikri alınarak dudağına hacim kazandırılmaktadır.

Özellikle yaşlanma nedeniyle kırışıklıkların artması, dudağın estetik görüntüsünü kaybetmesine neden olmaktadır. Bu estetik görüntüye yeniden kavuşabilmek için dudak dolgusu yaptırılmaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yapılırken öncelikle anestezi kremi uygulanır daha sonra dudak kalbi olarak tanımlanan üst dudağın orta kısmına işlem yapılır. Yapılan bu işlem, dudağın orta kısmına enjekte edilen dolgulardan oluşmaktadır.

Kaynak : https://www.saglikkenti.net/dudak-kalinlastirma-ameliyati-hakkinda-bilgiler.htm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here